Wideofilmowanie i filmy ślubne
Szukaj kamerzysty w Twoim mieście:
‹  lista aktualności

5 powodów, dlaczego warto nakręcić plenerowy teledysk ślubny

2016-06-23

Decydując się na zatrudnienie kamerzysty, naturalnym krokiem jest zamówienie reportażu ślubnego. Ale to nie wszystko, co branża ślubna ma nam do zaoferowania! A może warto urozmaicić swoją ślubną pamiątkę, nagrywając teledysk plenerowy? Oto 5 powodów, dlaczego warto zdecydować się na taką opcję!

Teledyski ślubne można wykonać na różne sposoby. Standardem jest wykonywanie kilkuminutowego skrótu długiego reportażu, gdzie znajdują się ujęcia z przygotowań, ślubu, wesela i może z sesji ślubnej. Jednak można też całość teledysku nakręcić w plenerze, tworząc osobny i niezwiązany z reportażem film. Czy warto? I to jak! A oto 5 powodów, że jest to dobra decyzja!


1. Dodatkowa pamiątka ślubu

Ślub to tak istotne wydarzenie, że chyba nie da się wyczerpać możliwości jego upamiętnienia. Nie chodzi przecież tylko o samo wydarzenie, ale także o emocje, uczucia i szczęście, jakie mu towarzyszą. Dlatego to normalne, że para decyduje się na zdjęcia i film ślubny, a ten ostatni wzbogaca dodatkowo teledyskiem. Jednak większość z nich stanowi po prostu skrót z wesela, świetnie zmontowany i z atrakcyjnym podkładem muzycznym, ale wciąż składają się na niego te same ujęcia, które zobaczymy w długim filmie ślubnym. Wydaje się, że w takim razie większy sens ma stworzenie czegoś absolutnie wyjątkowego, a taki właśnie jest teledysk plenerowy, który od początku do końca powstaje w „terenie”. Po latach będzie pięknie przypominać nam atmosferę ślubu, a zaraz po tym wydarzeniu na pewno zostanie doceniony przez naszych bliskich, którzy choć byli obecni na weselu, to nie mogli towarzyszyć nam na sesji. Zresztą planowanie sesji ślubnej w plenerze po to, żeby tylko kilka ujęć znalazło się w standardowym teledysku ślubnym, to wielka strata. Lepiej porządnie wykorzystać plener i włączyć do nagrania jego większe fragmenty.

Jakie błędy zniszczą każde video ślubne? Sprawdź!

Autor: Cyprian - kamerzysta ślubny z Polanicy - Zdroju


2. Okazja do pokazania kreatywności

Podczas ślubu, wesela, a nawet w standardowym teledysku ślubnym nie ma okazji do pokazania swojej osobowości i zrobienia czegoś nietypowego. Wszystko przebiega według określonego schematu, a ostatecznie para może obserwować swoje romantyczne spojrzenia albo pocałunki, nic specjalnego albo kreatywnego. Dopiero teledysk plenerowy pozwala na użycie swojej kreatywności! Można to zrobić wybierając niestandardowy plener lub nietypowy motyw. Teledysk może być dowcipny lub artystyczny, pełen zamyślenia albo wesoły – wszystko zależy od preferencji młodej pary. Nie ma  wątpliwości, że narzeczeni, którzy chcą wyróżnić się od innych, docenią możliwości, jakie daje im właśnie teledysk plenerowy. To jeden z tych momentów, kiedy spokojnie można wykorzystać swoją wyobraźnię i „wyreżyserować” prawdziwie ciekawe i atrakcyjne nagranie.

A może zdecydować się na teledysk ślubny z humorem? Sprawdź!


3. Możliwość opowiedzenia historii

W wielu nowoczesnych teledyskach plenerowych można zobaczyć, że pary korzystają z okazji do udowodnienia swojej kreatywności, starając się pokazać różne ciekawe historie. Czasem mamy do czynienia z dowcipnym przedstawieniem przyszłego życia w bardzo stereotypowych rolach, innym razem jest to prawie hollywoodzka produkcja ze szczęśliwym zakończeniem. Dlaczego warto? Dla większości osób to jedyna okazja, aby wcielić się w rolę i odgrywać różne postaci, co, trzeba przyznać, jest świetną zabawą, a przy okazji pozwala na spojrzenie na siebie z dystansem. Takie dowcipne historie świetnie przyjmują się wśród znajomych i rodziny i pozwalają parze na poczucie się bardziej wyjątkowo. To okazja do eksperymentów i robienia nowych rzeczy, co jest świetnym początkiem małżeństwa, które przecież ma być wspólną przygodą.

Autor: Tomasz - kamerzysta ślubny ze Szczecina


4. Para młoda jak z bajki

Nie ma co ukrywać, że każdy człowiek jest trochę „narcyzem” i uwielbia oglądać siebie na zdjęciach i filmach, szczególnie, jeśli świetnie wygląda. A kiedy będziemy wyglądać lepiej niż z okazji ślubu? W dodatku nowoczesne technologie pozwalają na uzyskanie pięknych efektów video, które sprawią, że zwykły teledysk zmieni się w „małe dzieło sztuki”, co ważne – z naszym udziałem. Jeśli choć raz w życiu chcemy poczuć się jak w bajce, spacerując z ukochaną osobą w pięknych okolicznościach przyrody, a potem oglądać te ujęcia zmontowane w atrakcyjne video, to teledysk plenerowy będzie strzałem w dziesiątkę. Zdolny kamerzysta bez trudu wyprodukuje nagranie, na którym para będzie prezentować się nieziemsko. A my jeszcze długie lata będziemy to oglądać ze wzruszeniem i dumą.

Jak dobrać muzykę do teledysku ślubnego? Dowiedz się więcej!


5. Dobra zabawa

Niezależnie od tego, czy decydujemy się na dowcipny, czy zwykły teledysk plenerowy, jego nagrywanie na pewno będzie świetną zabawą, która scementuje naszą więź małżeńską. Wyjazd do ciekawego miejsca, kłopoty związane z przenoszeniem sukni i pokonywaniem innych trudności, jednak rozwiązywane z uśmiechem na twarzy – tak kształtują się piękne wspomnienia. To normalne, że atmosferę ślubu chcemy zostawić najdłużej, jak się da, a taka sesja plenerowa na pewno w tym pomoże. Już samo planowanie nagrania będzie świetną zabawą, z rozważaniem wszystkich opcji i nietypowymi pomysłami. Warto dać sobie trochę luzu w swoim małżeńskim życiu i bawić się nim, zaczynając właśnie od nagrania nietypowego teledysku plenerowego.

Autor: Paweł - kamerzysta ślubny z Tarnobrzega

Teledysk plenerowy to pamiątka piękna, wyjątkowa i nietypowa. Te cechy sprawiają, że staje się dla młodych par bardzo atrakcyjna. I nie można się temu dziwić, bo jak pokazaliśmy, ma wiele zalet, które sprawiają, że warto się na taką opcję zdecydować. Wciąż nie jesteście przekonani? Wystarczy obejrzeć bazę teledysków na filmy-wesele.pl, aby zrozumieć, że to najlepsza pamiątka ślubna!
 

5 powodów, dla których warto nagrać plenerowy teledysk ślubny, infografika

 


Poszukiwania kamerzystów ślubnych!

Filmy z wesela – Wrocław

Nagrania weselne – Kraków

Video ślubne – Legnica

Kamerzysta na wesele – Olsztyn

Toruń - kamerzysta ślubny 
 

Dodaj komentarz – napisz co myślisz
    Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu obiektu.
    ‹  lista aktualności
    Wykonanie: DigiHex Systems