Wideofilmowanie i filmy ślubne
Szukaj kamerzysty w Twoim mieście:

Aparaty fotograficzne z możliwością nagrywania filmów - przegląd popularnych modeli

2018-11-20
Coraz popularniejsze staje się fotografowanie. Robimy to powszechnie jeśli gdzieś jedziemy (wycieczka) lub spotykamy się po prostu z przyjaciółmi albo uczestniczymy w uroczystościach, jak np. ślub - nierozłącznym towarzyszem staje się aparat cyfrowy. Sprawdźmy więc jakie modele posłużą nam do rejestrowania nagrań z ważnych chwil naszego życia.

Wybór jest ogromny i co w zasadzie wybrać? Jak postawić pierwsze kroki w fotografowaniu?

Najlepszy sprzęt fotograficzny – cechy

Teoretycznie zdjęcie można zrobić każdym aparatem, ale na jakość rzutuje parę czynników. Dobrej jakości aparat musi posiadać celny i szybki autofokus. A także świetnie radzić sobie w gorszych warunkach oświetleniowych (ISO). Obiektywy powinny być jak najbardziej jasne oraz pokrywać duży zakres ogniskowych. Lampa najlepiej z obrotowym palnikiem i automatyką.

Na początku trzeba iść na pewne kompromisy, ponieważ nie od razu Rzym zbudowano. Dlatego najlepiej wybrać sprzęt w rozsądnej cenie, aby móc się rozwijać i budować swoją karierę. Również warto rozważyć kupno sprzętu używanego, dzięki czemu zaoszczędzimy trochę pieniędzy, a jednocześnie zdobędziemy doświadczenie.

Gdzie kupić dobry sprzęt fotograficzny

Jak już nakreślimy co nas interesuje można przystąpić do kupna. Mamy do wyboru parę opcji gdzie kupić sprzęt fotograficzny.

Pierwsza z nich to serwis internetowy z aukcjami. Jest tam mnóstwo ofert z nowym i używanym sprzętem. Możemy tam wyszukać konkretny model. Niestety trudno tam o prawdziwe okazje cenowe.

Inna opcja to sklepy internetowe z elektroniką dla maniaków fotografii. Posiadają bardzo duży wybór profesjonalnego sprzętu fotograficznego nowego oraz używanego. Możemy także liczyć na poradę ze strony fachowców. Pamiętajmy że zbliża się ważna data na obniżki zakupowe - warto więc śledzić promocje sprzętu fotograficznego na e-oko.pl i szukać okazji cenowych, np. Czarny Piątek czy Cyber Mondey.

Możemy także wybrać się do sklepu stacjonarnego zajmującego się sprzedażą elektroniki po fachową poradę. Jednak promocje i rabaty nie są zbyt częste. I raczej kupimy tutaj sprzęt nowy i wtedy na pewno w wyższej cenie. Lecz jeśli należymy do osób które koniecznie przed zakupem muszą obejrzeć na miejscu jak wygląda i spisuje się dany model, warto po takich oględzinach koniecznie sprawdzić najniższą cenę w internecie jeśli już dany model przypadnie nam do gustu. Podpowiadamy nad jakimi pozycjami warto zatrzymać się na dłużej przy wyborze aparatu do kręcenia.

Na jakie modele warto zwrócić uwagę wybierając aparat z funkcją nagrywania

Wiele banchmarków porównuje topowe aparaty z funkcją nagrywania, w których prym wiodą dwie główne marki rywalizujące od lat - czyli Canon i Nikon. Nieśmiało do czołówki pod tym kryterium dobijają się także ciekawe modele od takich firm jak Panasonic z serii Lumix czy Sony. Rozróżniając najlepsze produkty do filmowania na rynku w danym segmencie główne kryterium, jakie będziemy brać pod uwagę to zasobność naszego portfela. Dla fanów niedrogiego filmowania warto poczytać specyfikacje i porównać parametrami takie modele aparatów jak: Canon 60D zdecydowany lider z matrycą o rozdzielczości aż 18 megapixeli inne pozwalające rejestrować nagrania w FullHD to Nikon D300s oraz D7000 , Sony A-580, Pentax K-5 za takie lustrzanki zapłacimy około 2500  do  4000 zł.

Wykorzystaj swój sprzęt fotograficzny jak najlepiej

Aby pozostać cały czas na dobrym poziomie i nie popaść w rutynę należy nieustannie poszukiwać inspiracji. Możemy je znaleźć przede wszystkim w internecie. Dostęp także mamy do katalogów oraz reklam w TV. Także filmy można oglądać pod kątem fotografii.

Dodaj komentarz – napisz co myślisz

Ocena: 4 / 5 , głosów: 6
    Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu obiektu.

    Poniżej baza kamerzystów ślubnych z największych miast:

    ‹  lista aktualności
    Wykonanie: DigiHex Systems