Wideofilmowanie i filmy ślubne
Szukaj kamerzysty w Twoim mieście:

Fotograf i kamerzysta na wesele – zamawiać te usługi razem czy osobno?

2018-06-25
fotograf_slubny
Dzień ślubu to jeden z najważniejszych i najpiękniejszych dni w życiu – fakt! Warto jednak dodać, że to również jeden z najbardziej stresujących momentów, właśnie dlatego tak ważne jest uwiecznianie go na zdjęciach i na filmie. To równocześnie bezcenna pamiątka i możliwość przeżycia wszystkiego od nowa. Przy tej okazji pojawia się pytanie: czy lepiej wynająć jedną firmę, która kompleksowo obsłuży wydarzenie, czy osobno fotografa i kamerzystę?

Fotograf i kamerzysta na wesele

Obecnie na rynku zdecydowana większość firm jest w stanie zaproponować nam usługę łączoną. Fotograf ślubny i wideofilmowanie ślubów to pokrewne dziedziny, ale pamiętajmy – wymagają całkowicie innych umiejętności i najwyższej jakości sprzętu. Pierwszym krokiem w wyborze takiej firmy będzie więc dokładne przeanalizowanie portfolio, zarówno pod kątem zdjęć, jak i materiałów filmowych. Czy ich jakość jest wysoka? Czy podobają wam się pomysły, koncepty, wykorzystane narzędzia? Najprościej mówiąc: kamerzysta i fotograf muszą zachwycać, bo możliwość udokumentowania waszego ślubu zdarza się tylko raz.

pin

Fotograf ślubny i filmy ślubne – dlaczego to się opłaca w pakiecie?

W grę wchodzą dwie ważne kwestie: cena i czas. Firma, która wykona dla was kompleksową usługę, może zaproponować atrakcyjne zniżki. Wiadomo, w pakiecie zawsze jest nieco taniej, a jeżeli wasz budżet jest napięty – to znakomita okazja do mądrej oszczędności. Czas również jest na wagę złota, bo na waszej głowie będzie wystarczająco dużo zadań do wykonania – po co dokładać sobie kolejne? Znajdując jedną firmę, załatwiamy wszystko za jednym razem, także pod kątem formalności, czyli podpisanej umowy. Dajcie sobie czas na jej przeanalizowanie, bo będzie bardziej skomplikowana niż w przypadku osobnych dokumentów. Zadbajcie o to, aby zawarto w niej wszystko, na czym wam zależy.

Wideofilmowanie ślubów i fotograf – a może jednak osobno?

To dobra opcja dla tych, którzy mniej dbają o budżet, a bardziej zależy im na doskonałych efektach. Znalezienie dwóch osobnych zleceniobiorców daje wam większą możliwość wyboru kogoś, kto zachwyci was swoimi realizacjami pod każdym względem. Zdarza się również, że w pakiecie otrzymujemy nieco bardziej okrojoną ofertę, wszystko jest jednak kwestią umiejętnej negocjacji.

pin

Jak wygląda to pod kątem kosztów?

Cennik kamerzystów i fotografów ślubnych w pakiecie jest oczywiście zróżnicowany, ale ceny zaczynają się od ok. 3500 zł do nawet 10 000 zł. Obydwie usługi osobno to koszt od ok. 2000 do 7 000 zł, w zależności od usług, jakie zostaną wykonane.

Co warto sprawdzić wcześniej w przypadku pakietu?

Przeanalizujcie rynek osobnych ofert i wybierzcie z nich te usługi, które są dla was najważniejsze. Porównajcie to z ofertą pakietową – jeśli czegoś brakuje, ustalcie z firmą, czy mogą to włączyć do umowy. Do najważniejszych opcji warto zaliczyć ilość zdjęć, album ślubny, teledysk ślubny, ujęcia z drona, ilość ujęć z wesela. Zadbajcie o swój interes!

pin

Dodaj komentarz – napisz co myślisz

Ocena: 5 / 5 , głosów: 5
    Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu obiektu.

    Poniżej baza kamerzystów ślubnych z największych miast:

    ‹  lista aktualności
    Wykonanie: DigiHex Systems