Wideofilmowanie i filmy ślubne
Szukaj kamerzysty w Twoim mieście:
‹  lista aktualności

Jak oszacować budżet na kamerzystę ślubnego?

2016-12-13
Pary, które podjęły decyzję o zawarciu związku małżeńskiego zazwyczaj rozpoczynają szybko kilku lub kilkunastomiesięczne przygotowania do tego wyjątkowego wydarzenia, jakim jest ślub. Jedną z pierwszych decyzji narzeczonych powinno być oszacowanie budżetu, którym będą dysponować. A jaka jego część powinna zostać przeznaczona na kamerzystę ślubnego?.

Powszechne przekonanie o tym, że dobry kamerzysta weselny musi kosztować majątek wciąż żyje i ma się zaskakująco dobrze. Oczywiście, mało w tym prawdy, jednak wiele par przygotowujących się do ślubu obawia się zbyt dużych wydatków i w rezultacie rezygnuje z uwiecznienia ceremonii w postaci filmowej. Przyjrzyjmy się realnym cenom filmowania weselnego oraz temu, jak oszacować ile może nas ono kosztować.

 

Gdzie jest taniej - w Toruniu czy w Kielcach?

Podobnie jak w przypadku innych usług ślubnych, najczęściej wysokość cen wzrasta wraz z ilością mieszkańców danego miasta. O ile w niedużych miejscowościach dobrego kamerzystę można wynająć już za niecałe 1500 złotych, tak w największych miastach Polski cena ta może być wyższa nawet o tysiąc złotych. Najwięcej będą musiały zapłacić pary z Warszawy w porananiu do mieszkańców Torunia, gdzie usługi kamerzysty ślubnego są stosunkowo niedrogie. Bardzo często również wysokość zarobków w dany województwie przekłada się na ceny usług. Zobacz także: Kamerzysta ślubny Warszawa - koszty.

Aby szybko porównanać stawki w różnych miejscowościach czy regionach warto skorzystać z wyszukiwarki usługodawców w naszym serwisie, ponieważ nawet w dużym mieście można znaleźć dobrego kamerzystę ślubnego w przystępnej cenie. Im więcej czasu poświęcimy na poszukiwania, tym ostatecznie będziemy bardziej zadowoleni z dokonanego wyboru. Alternatywą jest zatrudnienie profesjonalisty z mniejszej miejscowości i pokrycie jego kosztów dojazdów czy ewentulanego noclegu. 

koszty kamerzysty ślubnego - infografika

Zobacz: Kamerzysta ślubny Kielce – koszty.

 

Co warto wziąć pod uwagę szacując budżet?

Ważny jest również pakiet usług zawarty w ofercie. Standardowe składają się zwykle z reportażu z przygotowań w domu i błogosławieństwa przez rodziców, ceremonii zaślubin w kościele oraz zabawy weselnej do zakończenia oczepin. Po zmontowaniu całości kamerzysta dostarcza filmy na płytach DVD, najczęściej w dwóch lub trzech egzemplarzach.

Bardziej urozmaicone pakiety wiążą się rzecz jasna, z większymi kosztami, które czasem dochodzą nawet do 3500 – 4000 złotych; są to jednak jedne z najdroższych ofert z największych miast. W ich skład mogą wchodzić na przykład filmowanie przy użyciu dronów bądź z użyciem widowiskowych efektów specjalnych. Wybierając popularne usługi dodatkowe w rodzaju dłuższego filmu lub nagrywania w lepszej jakości, czy też przygotowania video podziękowań dla rodziców i gości, koszty nie powinny przekroczyć 2500 złotych.

Przeglądając oferty filmowców warto zwrócić uwagę, czy koszty dojazdu np. za miasto będziemy musieli pokryć z własnej kieszeni. Ponieważ rzadko kiedy jest inaczej, dobrze jest sprawdzić to wcześniej oraz ustalić, jaką odległość opłacamy „w pakiecie”, aby uniknąć niemiłych niespodzianek w przyszłości. Zapytajmy też przy okazji, czy kamerzysta, którego usługami jesteśmy zainteresowani posiada zezwolenie na wykonywanie swej pracy w kościele. O taki dokument może zapytać kapłan, a w razie jego braku nie wyrazić zgody na filmowanie, co wiąże się z utratą części pieniędzy zapłaconych za usługę.

czynniki wypływające na wybór kamerzysty ślubnego - infografika

Czytaj także: Kamerzysta ślubny Wrocław – koszty

 

Sprawdź koszty kamerzysty ślubnego w pozostałych miastach:

Kamerzysta ślubny Kraków - koszty

Kamerzysta ślubny Katowice – koszty

Kamerzysta ślubny Opole - koszty

Kamerzysta ślubny Łódź – koszty

Kamerzysta ślubny Gdańsk – koszty

Kamerzysta ślubny Poznań – koszty

Kamerzysta ślubny Lublin – koszty

Kamerzysta ślubny Częstochowa – koszty

 

Opcja dla sceptycznych

Jeżeli mimo wszystko nie jesteśmy stuprocentowo przekonani do nagrywania długiego reportażu ślubnego, ciekawą opcją są pamiątkowe teledyski. Te krótkie formy filmowe zawierają wszystkie najważniejsze i najciekawsze chwile z uroczystości, a ponieważ trwają zaledwie kilka lub kilkanaście minut, stanowią wartą rozważenia – i mniej kosztowną - alternatywę.

Dodaj komentarz – napisz co myślisz

    Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu obiektu.

    Poniżej baza kamerzystów ślubnych z największych miast:

    ‹  lista aktualności
    Wykonanie: DigiHex Systems