Wideofilmowanie i filmy ślubne
Szukaj kamerzysty w Twoim mieście:

Moment zaręczyn – jak go uwiecznić? 3 pomysły na zatrzymanie chwili

2018-01-22
Zaręczyny to jedna z tych chwil, których nie da się powtórzyć. Emocje towarzyszące Wam tego dnia, uwiecznione na zdjęciach lub filmie, będą wciąż żywe, mimo upływu lat. Podpowiadamy, jak zatrzymać ten wyjątkowy moment na zawsze!

Czy warto uwiecznić zaręczyny?

To chwila, do której często będziecie powracać myślami. Dlaczego nie uwiecznić Waszej radości na filmie lub fotografiach? Taką pamiątką będziecie mogli podzielić się z rodziną i przyjaciółmi, w oryginalny sposób poinformować dalszych znajomych o zaręczynach, udostępniając film lub zdjęcie na portalach społecznościowych, a w przyszłości być może pokazać je także własnym dzieciom.

1. Zdjęcia z zaręczyn

Oświadczając się podczas rodzinnej kolacji, poproś jedną z towarzyszących Wam osób o uwiecznienie chwili zaręczyn oraz błogosławieństwa rodziców. Zaproście także do pamiątkowego zdjęcia wszystkich członków rodziny.

Jeśli planujesz niespodziankę podczas kolacji z wyprzedzeniem poproś kelnera lub inną osobę z obsługi o zrobienie dyskretnie kilku zdjęć w chwili zaręczyn lub oficjalnie, gdy staniecie się narzeczeństwem.

Jeżeli masz w planach zaręczyny w plenerze, poproś przyszłą narzeczoną, żeby zapozowała do zdjęcia i włącz samowyzwalacz z serią zdjęć. Podchodząc do niej, wyciągnij zaręczynowy pierścionek z brylantem. Patrząc jej prosto w oczy, zapytaj, czy zostanie Twoją żoną. Aparat uwieczni tę wyjątkową chwilę w serii fotografii, z których później wybierzecie tę najpiękniejszą lub złożycie je w kilkunastoklatkowy filmik. Po wszystkim możecie zrobić sobie zaręczynowe selfie – oczywiście z pierścionkiem w roli głównej.

Możesz także wynająć profesjonalnego fotografa, który, niczym prywatny detektyw, będzie szedł tuż za Wami i z ukrycia dokumentował moment zaręczyn. Gdy usłyszysz upragnione TAK, poproś fotografa, aby się ujawnił i zapozujcie z narzeczoną do wspólnego zdjęcia.

2. Film zaręczynowy

Fotografie pozwalają uchwycić daną chwilę, ale dopiero film uwalnia całą gamę emocji. Jeśli przygotowujesz zaręczynową niespodziankę w domu, ustaw kamerę z włączoną funkcją nagrywania poza zasięgiem wzroku ukochanej. Upewnij się także, że w kadrze znajduje się tylko to, co powinno – z pewnością będziecie chcieli podzielić się filmem z rodziną i znajomymi, a może nawet udostępnić go w sieci. Zrób próbę generalną i sprawdź, czy wszystko doskonale widać i słychać. Gdy tylko ukochana zgodzi się zostać Twoją żoną, pokaż, gdzie ukryłeś kamerę. Poproś, by powiedziała, co czuje, a później sam dodaj kilka słów od siebie. Możesz mieć pewność, że Wasze emocje będą niezwykle autentyczne i wspólnie będziecie mogli do nich wracać. Zanim jednak zdecydujesz się na film zaręczynowy, upewnij się, że kamera nie wywoła w Tobie uczucia skrępowania lub nienaturalnego zachowania.

3. Zaręczynowy reportaż

Uwiecznij nie tylko moment zaręczyn, ale także kulisy przygotowań do tego szczególnego wydarzenia. Zaręczynowy „making-of” pozwoli utrwalić emocje, które towarzyszyły Ci podczas poszukiwania idealnego pierścionka, przygotowywania zaręczynowej kolacji czy tworzenia romantycznych dekoracji. Z pewnością nie obejdzie się bez zabawnych sytuacji, które dodadzą niepowtarzalnego uroku i autentyczności całemu reportażowi. Nic przecież tak nie łączy, jak wspólny śmiech!

Opracowanie: Aclari

Dodaj komentarz – napisz co myślisz

Ocena: 4 / 5 , głosów: 6
    Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu obiektu.

    Poniżej baza kamerzystów ślubnych z największych miast:

    ‹  lista aktualności
    Wykonanie: DigiHex Systems