Wideofilmowanie i filmy ślubne
Szukaj kamerzysty w Twoim mieście:
‹  lista aktualności

Selekcja ujęć do filmu ślubnego

2016-11-23

W dzisiejszych czasach fotograficzne udokumentowanie uroczystości ślubnej i późniejszego wesela uchodzi niemal za obowiązek. Bardzo podobnie jest z pamiątkami w postaci nagrań filmowych, które w ciągu kilkunastu ostatnich lat przeżyły niemałą rewolucję. Pomimo tego, sporo par nie wyobraża sobie ślubu bez kamerzysty. Jak ustalić jednak, jak wyglądać będzie finalny efekt jego starań?

Filmy ślubne stają się krótsze

Wszystko wskazuje na to, że czasy kilkugodzinnych, często monotonnych i usypiających filmów ślubnych mijają. Bardzo długie ujęcia i często nienajlepsza jakość zostają wyparte przez zdecydowanie krótsze formy. Oczywiście, część Nowożeńców wciąż wybiera tradycyjne rozwiązania, ale i tym daleko do starszych produkcji – wraz z rozwojem technologicznym zmienił się sposób pracy, a jego efektem są przede wszystkim znacznie krótsze i bardziej dynamiczne ujęcia, choć sam film może rzecz jasna trwać kilka godzin. Palmę pierwszeństwa przejęły natomiast coraz popularniejsze reportaże oraz teledyski ślubne.

Czas trwania reportażu nie przekracza godziny, oprócz najważniejszych momentów zaślubin i wesela ukazuje on również wypowiedzi zaproszonych gości. Z kolei kilkuminutowy teledysk prezentuje przebieg uroczystości i zabawy; obie formy starają się wiernie oddać charakter wydarzenia, np. poprzez odpowiednio dobrane tło muzyczne.

Toruń - ubierania pana młodego, fragment filmu ślubnego

Toruń - film ślubny, Sławomir


Siła doświadczenia kamerzysty ślubnego

Podczas wybierania osób odpowiedzialnych za tę formę uwiecznienia ich ślubu, przyszła Młoda Para zastanawiać się może nad kwestią montażu ich filmu. Z pewnością nie zaszkodzi po prostu o to zapytać, mimo wszystko tę decyzję lepiej pozostawić profesjonaliście. Jego fachowa wiedza i doświadczenie na pewno przyniosą dobre efekty, które podziwiać będzie można jeszcze przez długie lata. Każdy, kto ma w swojej ofercie takie usługi wyróżnia się wyjątkowym poczuciem estetyki i stylem pracy, dlatego jeśli para decyduje się powierzyć swój film konkretnej osobie, niech będzie to ktoś o podobnym wyczuciu artystycznym. Wtedy łatwiej będzie mu zaufać i w jego gestii pozostawić dobór ujęć, dodanie ewentualnych efektów specjalnych, a wreszcie końcowy efekt pracy.

Oczywiście, jeśli Młoda Para ma jakieś specjalne życzenia dotyczące filmu ślubnego, należy o nich wspomnieć. Mogą być to prośby o pominięcie w reportażu konkretnych sytuacji czy wręcz przeciwnie – czasem pary zechcą dodać do niego kilka słów od siebie lub podziękować gościom za przybycie. Generalnie jednak, za całokształt odpowiada kamerzysta, choć nawet po zmontowaniu całości można zgłosić uwagi, aby ten dokonał niedużych poprawek. Wszelkie ustalenia, także te dotyczące selekcji ujęć, najlepiej przedyskutować już na etapie zawierania i podpisywania umowy.

Jak widać, wybór osoby rejestrującej przebieg ślubu warto dokładnie przemyśleć, aby podjąć rozsądną decyzję. Należy mieć pewność, że odpowiada nam warsztat twórczy kamerzysty, ponieważ od tego zależeć będzie klimat i późniejszy odbiór filmu, który ma szansę stać się wspaniałą pamiątką.

Toruń - fragment filmu narzeczeńskiego, tańcząca para w sali

Toruń - film ślubny, Tomasz

Zobacz także kamerzystów ślubnych z miast:

Łódź - filmowanie ślubne

Toruń - teledyski ślubne

Rzeszów - kamerzysta ślubny 

Sosnowiec - teledyski ślubne

 

Dodaj komentarz – napisz co myślisz
    Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu obiektu.
    ‹  lista aktualności
    Wykonanie: DigiHex Systems