Wideofilmowanie i filmy ślubne
Szukaj kamerzysty w Twoim mieście:

Weselny klimat i magia chwili – jak sprawić, by film z wesela był piękną pamiątką

2018-08-22
Na zdjęciu para młoda i fotograf
Ślub to wyjątkowy i najważniejszy dzień w życiu kochających się osób. Chcielibyśmy zachować go w pamięci jak najdłużej, by móc z uśmiechem wspominać to wydarzenie po latach. Nic dziwnego, że większość par młodych decyduje się uchwycić ten wyjątkowy dzień na filmie. Warto jednak wiedzieć, co zrobić, by film z wesele był naprawdę piękną pamiątką.

Długie nagranie czy teledysk?

Przede wszystkim warto się zastanowić nad wstępnym zarysem filmu. Obecnie odchodzi się od długich 3-godzinnych nagrań, które ciągną się niczym odcinki Mody na sukces. Ujęcia jedzących gości wcale nie są ciekawe, a tylko wydłużają nagranie, którego oglądanie staje się katorgą zamiast przyjemnością. Dlatego też coraz częściej pary decydują się na filmy, które nie trwają dłużej niż godzinę lub nawet 15-minutowe teledyski. To właśnie w nich znajdziemy najważniejsze momenty z wesela, takie jak pierwszy taniec czy oczepiny, przeplatane przygotowaniami do ślubu. Często też nagrania zawierają krótkie życzenia dla młodej pary od obecnych na weselu gości. Dodatkowo kamerzyści montując film dobierają odpowiednią muzykę, która podkreśla klimat uroczystości. Taki teledysk będzie na pewno piękną pamiątką, którą możemy obejrzeć przy okazji spotkania ze znajomymi czy rodziną.

Weselny klimat – wystrój sali weselnej

Klimat całego filmu tworzą nie tylko ujęcia gości oraz najważniejszych „punktów” wesela, ale także drobne detale, które podkreślają nastrój chwili. Zapewne zauważyliście, że wielokrotnie na filmach ślubnych pojawiają się zbliżenia kwiatów, winietek czy choćby dekoracji stołu. Dlatego warto zadbać o odpowiedni wystrój sali weselnej. Często na weselach pojawia się jakiś kolor czy motyw przewodni. Warto iść w tym kierunku, by całość pięknie się komponowała i podkreślała charakter nie tyle samego wesela, co pary młodej. Przykładowo wesela w stylu rustykalnym czy boho z delikatnym wystrojem, inspirowanym naturą, to piękne tło dla filmu. Zadbajmy więc o każdy szczegół – zarówno dekorację stołu, ścian, okien czy sufitów. Dobrym pomysłem jest też wzbogacenie wystroju o takie elementy, jak lampiony, podświetlane litery z inicjałami pary młodej czy ozdobne etykiety na alkohol.

Pierwszy taniec weselny

Pierwszy taniec to chyba jeden z najważniejszych punktów w ciągu całego wesela. Wówczas oczy gości zwrócone są tylko na młodą parę. Jeśli chcemy, by nasze taneczne popisy prezentowały się na nagraniu niczym kadry z Dirty Dancing, warto zadbać o oprawę samego tańca. Przede wszystkim możemy pomyśleć nad jakimś ciekawym układem, który zachwyci gości. Dobierzmy odpowiednią muzykę, która poruszy naszą rodzinę i znajomych. Łzy wzruszenia na filmie mile widziane

Dodaj komentarz – napisz co myślisz

Ocena: 4 / 5 , głosów: 6
    Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu obiektu.

    Poniżej baza kamerzystów ślubnych z największych miast:

    ‹  lista aktualności
    Wykonanie: DigiHex Systems