Wideofilmowanie i filmy ślubne
Szukaj kamerzysty w Twoim mieście:

Wyjątkowy dzień uwieczniony w kadrze

2017-06-22
Ceremonia ślubna to dla wielu ludzi jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu. Dobrze byłoby udokumentować je w postaci zdjęć, będących wspaniałą pamiątką dla przyszłych pokoleń. Czym powinniśmy kierować się przy wyborze fotografa mającego uchwycić w obiektywie to zdarzenie?

Decyzja mająca daleko idące skutki

Często nie zdajemy sobie powagi danej sytuacji i z perspektywy czasu żałujemy, że nie zachowaliśmy się inaczej. Niewątpliwie istnieją pary małżeńskie szczególnie rzadko zaglądające do swojego ślubnego albumu. Czasami to, w jaki sposób uwieczniona została wspomniana uroczystość, woła o przysłowiową pomstę do nieba. Niestety czasu nie sposób cofnąć i nawet ewentualne wysunięcie roszczeń na drogę sądową niewiele tutaj zmieni. Fotograf nie ma drugiej szansy na zarejestrowanie unikalnych momentów.

Powyżej przytoczone sytuacje niestety wciąż się zdarzają. Brak jakichkolwiek regulacji powoduje, że dziś każdy może tytułować się fotografem i zamiast dostarczać klientom wysokiej jakości zdjęcia, marnuje ich czas oraz pieniądze. Okazuje się jednak, że samemu niekoniecznie trzeba znać się na tej sztuce, by wybrać kogoś, kto uwieczni niezwykle ważne dla nas momenty dokładnie tak, jak sami tego byśmy pragnęli.

Portfolio to słowo klucz w wielu dziedzinach życia, a zwłaszcza w fotografii. Swego rodzaju wizytówka powinna być czymś na poziomie, do czego nie można mieć absolutnie żadnych zastrzeżeń. Efekty podejmowanych dotychczas zleceń powinny nas zaciekawić i sprawić, że będziemy skłonni zaufać właśnie temu studiu fotograficznemu. Niezależnie od przyczyn, jeżeli dany fotograf nie jest w stanie przedstawić nam choćby części swoich dokonań, powinniśmy zastanowić nad tym, czy jest to osoba godna powierzenia jej tak ważnej funkcji na naszym ślubie.

Odpowiedni sprzęt fotograficzny jest nie bez znaczenia, jednak to tak naprawdę tylko jeden z elementów składowych udanej sesji. Sam Ansel Adams, czyli jeden z najważniejszych fotografów XX wieku stwierdził, że: „Najważniejszy element aparatu znajduje się 12 cali za nim”. Ciężko się z tymi słowami nie zgodzić, ponieważ wszystko tak naprawdę zależy od osoby naciskającej spust migawki. Im więcej zdobyła ona certyfikatów potwierdzających kwalifikacje, tym bardziej prawdopodobne, że mamy do czynienia z profesjonalistą najwyższej klasy.

Z odpowiednim wyprzedzeniem czasowym

Po czym poznać dobrego fotografa ślubnego? Z pewnością będzie miał on zarezerwowane wszystkie dogodne terminy na najbliższe miesiące, a czasem nawet i lata. Śluby na ogół odbywają się w sobotę, a takich dni w roku jest z oczywistych względów niezbyt wiele, zwłaszcza gdy weźmiemy pod uwagę jedynie dwie, sprzyjające pod względem pogody pory roku. Rozsądek nakazuje więc odpowiednio wcześniej rozpocząć poszukiwania kogoś, kto uwieczni uroczystość ślubną. Pośpiech nigdy nie jest dobrym doradcą, zwłaszcza w kwestiach związanych ze sztuką, a przecież właśnie tym jest fotografia. Mając odpowiednio dużo czasu można na spokojnie przejrzeć znacznie więcej portfolio i finalnie umówić spotkanie z fotografem.

Na poziomie profesjonalnym umowy pisane stanowią podstawę, dlatego warto zadbać o to, by ich kształt w pełni odpowiadał naszym potrzebom. Zamiast obietnic bez pokrycia każda ze stron zobowiązana jest do zachowania w określony sposób. To właśnie wtedy uzgadnia się jedną z najistotniejszych kwestii, jaką jest stawka za wykonanie zlecenia. Wpływ na cenę ma wiele czynników, ale najistotniejszym jest zawsze ilość zdjęć. Dobry fotograf jest w stanie zaoferować różne pakiety na podstawie wcześniej wykonanych sesji. Dzięki dotychczas zgromadzonemu doświadczeniu wie, co sprawdzi się w praktyce. Na pewno zadanie wielu pytań pozwoli dojść do konsensusu, by efektem prac było spełnienie naszych oczekiwań.

W przypadku, kiedy szukamy studia zajmującego się dziedziną, jaką jest fotografia ślubna poznań to jedno z tych miast, gdzie nie powinniśmy mieć problemu ze znalezieniem odpowiednich osób. Jak może wyglądać przykładowa sesja uroczystości uwieczniona przez fotografów ze stolicy Wielkopolski można zobaczyć tutaj: http://flash-group.pl/blog/fotografia-slubna-poznan/. Ukazanie odpowiednich emocji to sztuka i dobrze byłoby, żeby nikt nie uczył się jej na błędach swoich klientów. Atmosferę towarzyszącą przeciętnej uroczystości weselnej wbrew pozorom nie jest łatwo ukazać w formie zdjęć bez odpowiedniego doświadczenia. Niezależnie od tego, czy szukamy specjalistów od fotografii ślubnej w poznaniu, czy też w innym mieście, pamiętajmy, by brać pod uwagę jedynie najlepszych w swoim fachu. Tylko wtedy będziemy mieć pewność, że nasze oczekiwania zostaną spełnione w 100%.

Dodaj komentarz – napisz co myślisz

    Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu obiektu.

    Poniżej baza kamerzystów ślubnych z największych miast:

    ‹  lista aktualności
    Wykonanie: DigiHex Systems