Wideofilmowanie i filmy ślubne
Szukaj kamerzysty w Twoim mieście:

Zimowy film ślubny: gdzie kręcić i jak się przygotować?

2017-12-19
slub_zima
Zima – biała, szara, mokra, ale i tak niezwykła. Dla filmowców i fotografów stanowi wyzwanie, za to efekty wynagradzają trud. Filmy ślubne kręcone w zimowej, śnieżnej scenerii mają w sobie nieodparty urok, są ciekawe i stają się niezapomnianą pamiątką z wyjątkowego dnia pary młodej. Pozostaje jedynie pytanie: jak wykorzystać moc zimy?

Świat pogrążony w bieli to darmowa, przepiękna sceneria, po którą łatwo sięgnąć. Jeżeli zależy nam na wyjątkowym filmie ślubnym, nic nie stoi na przeszkodzie, aby wybrać się na przykład w góry – tam śniegu na pewno nie zabraknie. To nie jedyny pomysł na wykorzystanie zimowych plenerów w filmach ślubnych. Podsuwamy najciekawsze pomysły i inspiracje, która zamienią wideofilmowanie teledysków ślubnych w bajkowe obrazy, których nie powstydziłby się nawet Disney.

Zanim weźmiecie się do dzieła, zastanówcie się, jakie okoliczności wybrać na wasz idealny, zimowy film.

Coś niewyszukanego, czyli zimowy las

Zdecydowanie najłatwiej będzie wam spakować sprzęt i pojechać do lasu, który dzięki śniegowemu poszyciu stworzy wyjątkowe tło. Zanim wybierzecie taką opcję, zadajcie sobie kilka pytań: jaki jest scenariusz filmu ślubnego? Czy będzie kręcić konkretne, zaaranżowane sceny, czy krótkie ujęcia, które posłużą jako „przebitki” do większego materiału? Oczywiście za każdym razem, gdy wychodzicie w zimowy plener, warto zastanowić się nad odzieżą i zabezpieczyć się przed trudnymi warunkami atmosferycznymi. Na tą okazję panna młoda powinna zaopatrzyć się w płaszcz lub okrycie, które będzie ładnie wyglądało na zdjęciach, a równocześnie stanie się częścią stroju ślubnego i gwarancją ciepła.

 

 

Film ślubny w parku, czyli tradycyjna sceneria w nowej odsłonie

Zwyczajny park może wydawać się sztampowym rozwiązaniem, ale jeżeli wybierzecie odpowiedni dzień, w którym śnieg pada obficie, tworząc puchową warstwę, będziecie mile zaskoczeni! Ławki, żywopłoty polany – zamienią się w biały, tajemniczy ogród.

 

 

Teledysk ślubny w ośnieżonych górach

To propozycja dla romantyków i równocześnie okazja, aby połączyć podróż poślubną z kręceniem filmem ślubnego. Weekend w górach okaże się idealnym połączeniem pracy i przyjemności. Górskie ścieżki, ośnieżone chaty i białe szczyty – tego nie da się niczym zastąpić!

Oczywiście ślubny, zimowy plener może być każdym miejscem, jakie uznacie za stosowne. Pamiętajcie jednak o tym, że śnieg jest najpiękniejszy w miejscach nie zadeptanych przez przechodniów, gdzie na co dzień króluje dziewicza przyroda.

 

 

Jak przygotować się do ujęć w śniegu?

Mówiliśmy już o okryciu wierzchnim, ale nie tylko to będzie potrzebne. Zaopatrzcie się w ciepłe buty i rękawiczki. Miejcie przy sobie parasol i coś, czym będzie się można szybko okryć, jeżeli jednak zdecydujecie się na sceny kręcone bez kurtek i płaszczów. Panna młoda powinna mieć wykonany staranny, wodoodporny makijaż i unikać fryzur, które pod wpływem wilgoci stracą swój urok.
Słuchajcie rad osoby, która będzie kręciła i montowała wasz film ślubny. Śnieg odbija światło, więc filmowiec musi sprostać dodatkowym wyzwaniom i ustawić wszystko w odpowiedni sposób. Starajcie się pracować w dobrym tempie, bo im więcej czasu spędzicie na świeżym powietrzu, ty bardziej będziecie zmęczeni, a wasze twarze – zaczerwienione.

 

 

Teledysk ślubny narzeczonych

Zimowe filmy ślubne mogą dotyczyć nie tylko samego dnia ślubu, ale również okresu narzeczeństwa. W pięknej, białej scenerii para zakochanych wygląda wyjątkowo romantycznie, a pomysłów na scenariusze nie brakuje! Romantyczny spacer, bitwa na śnieżki, a może gorąca herbata w górskiej chacie? To będzie piękny materiał! Możecie w nim zawrzeć również życzenia lub podziękowania dla rodziców i bliskich.

Muzyka do zimowego filmu ślubnego

Nie stawiajcie na dzwoneczki lub piosenki świąteczne, jeżeli pobieracie się w grudniu. Muzyka powinna być neutralna i nie może tracić na aktualności przez cały rok. Filmowiec powinien sam zaproponować muzykę, która stanie się idealną oprawą dla zimowej atmosfery waszego filmu.

 

 

Najpiękniejsze, zimowe ujęcia

Nie bójcie się eksperymentować i szaleć. Jeżeli wasz śnieżny film ma być wyjątkowy, wykorzystajcie wszelkie uroki zimy! Wynajmijcie sanie i zróbcie kulig, rozpalcie ognisko, albo znajdźcie zamarznięte jezioro (pamiętając o bezpieczeństwie!). A może wybierzecie się na lodowisko? Jeżeli nie lubicie aż tak wymyślnych kadrów, postawcie na miejsca, które lubicie – zimą wyglądają przepięknie, prawda? Na pewno warto znaleźć filmowca ślubnego, który posiada dron. Ujęcia kręcone z góry, obejmujące śnieżny pejzaż, będą dodatkowym atutem. Zadbajcie również o kolorowe akcenty – szal, bukiet kwiatów, wianek na włosach - biel lubi dodatki!

Dodaj komentarz – napisz co myślisz

Ocena: 5 / 5 , głosów: 5
    Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu obiektu.

    Poniżej baza kamerzystów ślubnych z największych miast:

    ‹  lista aktualności
    Wykonanie: DigiHex Systems