Wideofilmowanie i filmy ślubne
Szukaj kamerzysty w Twoim mieście:

6 niesamowitych pomysłów na film weselny

2023-02-03
Ślub i wesele są bardzo ważnym wydarzeniem w życiu każdej osoby, warto więc zadbać o utrwalenie wszystkich najważniejszych, towarzyszących mu momentów. W tym celu należy zatrudnić profesjonalnego fotografa ślubnego, który nie tylko wykona piękne, artystyczne zdjęcia z uroczystości, a także nakręci ciekawy film. Nagrania wideo znacznie lepiej niż zdjęcia oddają atmosferę i emocje towarzyszące zamążpójściu, przez co stanowią piękną i niezwykle cenną pamiątkę, do której będziemy mogli powracać w kolejnych latach, pokazywać ją dzieciom, a także wnukom. Oto 6 ciekawych i zdecydowanie wartych uwagi propozycji na oryginalny film weselny!

Ślub i wesele z lotu ptaka

Jeszcze kilkanaście lat temu na film weselny składał się głównie reportaż z dnia ślubu – ukazywał on najważniejsze momenty wydarzenia w nieco monotonny i oklepany sposób. Nic więc dziwnego, że większość tego typu nagrań było oglądanych jeden raz, po czym na lata znikało w czeluściach szuflady. Dziś wcale nie musi tak być, gdyż do dyspozycji mamy zupełnie nowe rozwiązania oraz technologie, które pozwalają przemienić zwykłe wideo w oryginalny, pamiątkowy film, do którego będziemy z przyjemnością wracali.

Jedną z najpopularniejszych propozycji jest nakręcenie scen ze ślubu i wesela z lotu ptaka, za pomocą drona. Można na ich bazie stworzyć zarówno samodzielny, krótki filmik, który będzie np. pokazywał drogę młodych do kościoła, odbieranie od gości życzeń po zawarciu związku małżeńskiego i sesję plenerową z innej perspektywy, jak i włączyć wybrane jego elementy do standardowego filmu weselnego, w ten sposób wzbogacając go i urozmaicając.

Taneczne szaleństwa na sali weselnej

Pierwszy taniec jest jednym z najważniejszych momentów zabawy weselnej. To on niejako rozpoczyna całą imprezę, zachęcając gości do wzięcia w niej aktywnego udziału. Młodym pozwala natomiast chwilę pobyć sam na sam oraz wyrazić wzajemną miłość i emocje towarzyszące pierwszym chwilom bycia mężem i żoną.

Pierwszy taniec musi koniecznie zostać uwieczniony na filmie, a aby całość była utrzymana w podobnych klimatach, warto wpleść do niego także sceny z zabawy weselnej – tańce panny młodej z przyjaciółkami, pana młodego świętującego początek nowej drogi życia w męskim gronie, a także szaleństwa na parkiecie poszczególnych gości. Świetna zabawa przy oglądaniu takiego nagrania gwarantowana!

Filmik z sesji plenerowej

Sesja w plenerze może dostarczyć nie tylko pięknych, artystycznych zdjęć, ale stanowić także świetną okazję do nagrania pamiątkowego filmiku. Taką ewentualność warto wziąć pod uwagę szczególnie, jeśli nasza sesja odbędzie się w ciekawym otoczeniu, np. na łonie natury lub podczas podróży poślubnej.

Na filmiku warto uwiecznić przygotowania pary do sesji, emocje towarzyszące pozowaniu do zdjęć oraz zachowanie przed obiektywem. Nakręcone w czasie sesji sceny będą także świetnym urozmaiceniem ślubnego reportażu, który dzięki nim nabierze bardziej emocjonalnego, prawdziwego charakteru.

Film z wesela nakręcony smartfonem

Dla miłośników oryginalnych rozwiązań świetnie sprawdzi się natomiast filmik nakręcony samodzielnie, za pomocą zwykłego smartfona. Praktycznie każde współczesne urządzanie, obok możliwości robienia zdjęć, pozwala także kręcić filmy. Warto to wykorzystać do stworzenia ciekawego nagrania ze ślubu i wesela.

W tym celu możemy poprosić jednego z gości, aby nagrywał telefonem najważniejsze momenty uroczystości lub pójść na żywioł i zebrać wszystkie, nakręcone przez gości nagrania i zmontować je w jeden film. Taki film weselny ukaże uroczystość z różnych perspektyw, a surowość i amatorski charakter nagrań będzie ciekawą alternatywą dla profesjonalnych filmów.

Retrospekcja w weselnym wydaniu

Reportaż ślubny w wersji wideo ukazuje przebieg uroczystości w porządku chronologicznym – poszczególne wydarzenia następują w nim zgodnie z rzeczywistością, jedno po drugim. Ciekawym pomysłem na odejście od tej reguły jest natomiast stworzenie ślubnej retrospekcji – filmiku, który będzie zaczynał się pod koniec zabawy weselnej i krok po kroku cofał się w czasie, aż do chwili złożenia przysięgi małżeńskiej. To świetny zabieg, który z pewnością spotka się z uznaniem par stawiających na oryginalne rozwiązania.

Weselne love story

Każda para ma swoją historię, którą warto utrwalić na filmie oraz zachować na pamiątkę. W tym celu warto zebrać wszystkie nagrania wideo, jakie ukazują nasz związek i połączyć je z klipami nakręconymi w dniu ślubu i wesela, tworząc w ten sposób swoiste love story w wydaniu wideo.

W realizacji tego zadania z pewnością pomoże profesjonalny fotograf ślubny, który zadba o przygotowanie nagrań wideo w dniu ślubu i wesela oraz umiejętnie połączy je z filmikami z naszej prywatnej kolekcji. W znalezieniu godnego zaufania profesjonalisty pomoże natomiast portal ślubny Wesele z Klasą, z którego ofertą z zakresu fotografii ślubnej można zapoznać się na stronie: https://www.weselezklasa.pl/fotograf-slubny,37/.

Dodaj komentarz – napisz co myślisz

    Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu obiektu.

    Poniżej baza kamerzystów ślubnych z największych miast:

    ‹  lista aktualności
    Wykonanie: DigiHex Systems