Wideofilmowanie i filmy ślubne
Szukaj kamerzysty w Twoim mieście:

Film z wesela zrobiony samodzielnie – pomysły

2016-02-18
Film ślubny to jedna z podstawowych pamiątek po tym wyjątkowym dniu, do której wraca się przez lata ze wzruszeniem. Pozwala na przywołanie najpiękniejszych chwil i przypomnienie sobie szczegółów. Choć profesjonalne ślubne nagrania są coraz bardziej kreatywne, to są pary, którym to nie wystarcza lub wolą zorganizować coś naprawdę niezwykłego. Inne nie mają wystarczająco środków na zatrudnienie kamerzysty, a mimo to nie chcą rezygnować z filmu. Co zrobić w tej sytuacji? Najlepiej spróbować nagrać film samemu!

Swego czasu głośna była w mediach informacja o młodej parze z USA, która kręcenie ślubu powierzyła… swojemu psu! Jak to możliwe? Do obroży zwierzaka przymocowana została kamera, a ujęcia, które się zachowały, zostały zmontowane w bardzo ciekawy sposób, tak aby pokazać szczegółowy przebieg tego dnia, ale z całkiem innej perspektywy. Efekt? Niesamowity! Video było dynamiczne i interesujące i zyskało sympatię tysięcy ludzi na całym świecie. Dlaczego by nie pójść śladami tej pary młodej i nagrać sobie tak niezwykły film ślubny?

Jeśli brakuje Wam fundusze na kamerzystę, sprawdź, jak możesz ograniczyć koszty ślubnego nagrania!

 

Nagranie z wesela – pomysły

Nie trzeba oczywiście korzystać z pomocy swojego zwierzaka, aby udało się nakręcić niezwykły film weselny. Można zrobić to na wiele różnych sposobów, choć często potrzebny będzie nam do tego dobry sprzęt, taki jak kamerki GoProHero, które można przymocować do dowolnego obiektu, aby filmowały obraz z danej perspektywy. Taka kamera to wydatek około 500 złotych, ale łatwo można ją także wypożyczyć na czas ślubu i wesela. Dobry sprzęt to jednak nie wszystko, ciekawy też się liczy! Jak nagrać video, żeby było ono wielkim sukcesem?

Czytaj także o tym, jakie opcje filmu z wesela wybrać!

Autor: Maciej - kamerzysta ślubny z Zabrza 

 

Kamera dla gości

Jedną z opcji jest przygotowanie kamery, którą udostępnimy gościom, aby sami mieli okazję pokazania najważniejszych chwil wesela. Wystarczy położyć kamerę na stoliku i poinformować gości o tym, że każdy w dowolnym momencie może ją zabrać i dodać „swoją cegiełkę” do filmu. Kamera szybko zniknie ze stolika, a po zakończonym weselu będziemy mieli sporo materiału z zabawy, w którym znajdą się ciekawe ujęcia, życzenia, czy komentarze. Dzięki temu film będzie bardzo dynamiczny i różnorodny. Choć goście nie są profesjonalistami i nie ma co liczyć na piękne ujęcia, to nakręcenie w ten sposób wesela znacznie ożywi ślubne nagranie.

Nietypowa perspektywa

Zamiast przekazywania kamery gościom, możemy umieścić ją w jednym miejscu np. przy suficie lub za orkiestrą lub DJ-em, co pozwoli na pokazanie zmiany, jaka dokonywała się na parkiecie. To świetna okazja, aby nakręcić film poklatkowy, który jest bardzo dynamicznym obrazem i świetnie ukaże sposób, w jaki przebiegała zabawa weselna. Ważne jest jednak ciekawe wybranie miejsca, najlepiej takiego, które pokaże większość sali lub takiego, w którym często będą pojawiać się ludzie, co nada obrazowi dynamiki.

Wesele oczami pary młodej

Idea, która przyświecała parze, która w roli kamerzysty ślubnego widziała swojego psa, to świetny pomysł, który jednak można zmodyfikować. Wyobraźmy sobie, że naszą ślubną pamiątką jest wesele widziane naszymi oczami, czyli dokładnie takie, jak zapamiętaliśmy. Niewielką kamerkę bez problemu można przymocować do ubrania młodej pary, przynajmniej przez część wesela, co pozwoli na powstanie niesamowitych ujęć, które będą w stanie utrwalić te chwile dokładnie w ten sposób, jak młoda para je odczuwała.

 

Montaż filmu ślubnego

Niestety robienie filmu ślubnego nie kończy się tylko na nagraniu. Jeszcze ważniejszym elementem jest jego odpowiedni montaż, a tutaj nie obejdzie się bez pomocy profesjonalnego kamerzysty. To on wybierze najlepsze motywy nagrania, złoży je w całość, doda muzykę i specjalne efekty, co skróci nagranie i znacznie je uatrakcyjni. Najlepiej umówić się z kamerzystą jeszcze przed ślubem, dzięki temu będzie mógł nam poradzić, jaki sprzęt będzie najlepszy do planowanego przez nas nagrania oraz gdzie go dostać. Jeśli jednak przed ślubem nie zdążyliśmy tego zrobić, a samodzielne nagranie nie spełnia naszych oczekiwań, bez problemu możemy zanieść zgromadzony materiał do specjalisty i poprosić go o przygotowanie filmu.

Dobry montażysta na pewno wykorzysta nowoczesną technologię. Jakie techniki stosują kamerzyści w nowoczesnych filmach ślubnych

 

Autor: Adam - kamerzysta ślubny z Katowic 

 

Samodzielne nagranie wesela – warto?  

Czy w ogóle warto się tak starać? Rzeczywiście, zatrudnienie kamerzysty, który zajmie się wszelkimi szczegółami związanymi z nagraniem, jest znacznie wygodniejszą opcją. Młoda para i tak ma sporo szczegółów do przemyślenia przed ślubem, lepiej tak skomplikowane sprawy oddać specjalistom. Jeśli jednak kusi nas urok tak przygotowywanych filmów, warto zaryzykować. Jeśli przy okazji porozumiemy się z dobrym, kreatywnym kamerzystą, który posłuży radą i dobrze zmontuje film, może się okazać, że taka pamiątka ślubu będzie strzałem w dziesiątkę!

 

Autor: Jakub - kamerzysta ślubny z Warszawy

 

Gdzie znaleźć odpowiednich kamerzystów ślubnych?

Usługi wideofilmowania ślubnego – Zgorzelec

Kamerzyści ślubni – Konin

Tanie filmowanie ślubne – Starogard Gdański

Filmy z wesela – Kołobrzeg

Nagrywanie ślubów – Sandomierz

Dodaj komentarz – napisz co myślisz

Ocena: 5 / 5 , głosów: 5
    Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu obiektu.

    Poniżej baza kamerzystów ślubnych z największych miast:

    ‹  lista aktualności
    Wykonanie: DigiHex Systems