Wideofilmowanie i filmy ślubne
Szukaj kamerzysty w Twoim mieście:

Fotograf ślubny - jak wybrać?

2018-12-28
Są rzeczy, na których podczas organizacji ślubu i wesela nie powinno się oszczędzać. Jedną z nich jest fotografia ślubna. Dlatego należy rozsądnie wybierać fotografa i czujnie ustalać warunki współpracy. Na co zwrócić uwagę wybierając fotografa? Ile kosztuje taka usługa i skąd wziąć na nią pieniądze?

Podpytaj znajomych

Organizację wesela trzeba rozpocząć z dużym wyprzedzeniem. Profesjonaliści są rozchwytywani i zazwyczaj przyjmują rezerwację z rocznym wyprzedzeniem. Jeśli macie już ustaloną datę ślubu, jak najszybciej rozpytajcie znajomych czy mogą polecić Wam dobrego fotografa. Najlepiej jeśli będą to pary, które niedawno brały ślub i mogą Wam pokazać album ze zdjęciami z ceremonii i pleneru. Zapytajcie znajomych czy fotograf wywiązywał się ze swoich obowiązków, czy był punktualny, czy miał ciekawy pomysł na sesję plenerową. A samego fotografa: na ilu ślubach już pracował, czy pracuje sam czy z asystentem i czy ma zgodę na fotografowanie w kościołach.

Internet

Każdy profesjonalny fotograf ma też swoją stronę internetową, a na niej portfolio albo fotobloga. W ten sposób szybko sprawdzicie kreatywność, pomysłowość i styl fotografa. Nie dajcie się jednak zwieść temu co widzicie w sieci.  Zawsze spotkajcie się osobiście z fotografem i zadajcie mu szczegółowe pytania o jego pracę.  

Targi ślubne

Innym, dobrym sposobem na znalezienie fotografa jest wizyta na targach ślubnych. Odbywają się one kilka razy w roku w większych miastach. W jednym miejscu możecie spotkać się i porozmawiać z kilkoma fotografami, a przy okazji podpatrzeć trendy w modzie, wystroju sal weselnych i w dodatkowych atrakcjach. Na targach ślubnych bardzo często możecie też otrzymać vouchery zniżkowe na usługi związane z organizacją ślubu.

Ile kosztuje dobry fotograf?

Jak zawsze cena zależy od Waszych wymagań. Przed wyborem fotografa powinniście już mieć ustalone oczekiwania. Powszechnie uważa się, że około 10% budżetu wesela przeznaczane jest na fotografa. Zatem przy budżecie 20 000zł fotografie ślubne będą Was kosztować około 2000zł. Prawie każdy fotograf przy podpisaniu umowy poprosi Was o zaliczkę. Wysokość zaliczki bywa różna. Czasem jest to po prostu 100 złotych, a czasem 30% wartości zlecenia.

Niektóre pary młode chcą, aby fotograf towarzyszył im już w przygotowaniach do ceremonii, ślubie i na całym weselu. Jeśli do tego zdecydujecie się na sesję plenerową w innym dniu cena będzie odpowiednio wyższa.

Zdjęcia plenerowe są piękną pamiątką z wesela i absolutnie nie możecie z tego zrezygnować. Powinny być nietypowe, niebanalne i dopasowane do Waszych osobowości. Jedne pary preferują coś szalonego, a drugie wolą zdjęcia w romantycznym klimacie. Ostatnimi czasy dużo par decyduje się na plenery zagraniczne, które często są połączone z podróżą poślubną.  Wiąże się to oczywiście z dodatkowymi kosztami związanymi z podróżą fotografa. Jeśli marzy Wam się taka wyjazdowa sesja, a nie wliczyliście tego w Wasz weselny budżet, możecie skorzystać z pożyczki przez Internet, czytaj więcej. Pożyczki przez Internet są dostępne od ręki i nie wymagają formalności. Bez podpisów możecie mieć pieniądze w kilka minut na koncie.

 

Ofert na rynku jest bez liku, ale trzeba je dokładnie sprawdzić, po to aby nie przepłacić i nie żałować. Tani fotograf na wesele może kosztować nawet kilkaset złotych. Zwykle jednak takie oferty pochodzą od amatorów. Zdjęcia ślubne to niezapomniana i doskonała pamiątka z tego wyjątkowego dnia. Dlatego warto skorzystać z pożyczki przez Internet i zatrudnić profesjonalnego fotografa, żeby spełnić swoje marzenia i mieć dokładnie takie zdjęcia, jakie chcemy.

Dodaj komentarz – napisz co myślisz

Ocena: 5 / 5 , głosów: 5
    Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu obiektu.

    Poniżej baza kamerzystów ślubnych z największych miast:

    ‹  lista aktualności
    Wykonanie: DigiHex Systems