Wideofilmowanie i filmy ślubne
Szukaj kamerzysty w Twoim mieście:

Idealna pamiątka ślubu na filmie. Modne formy i nowoczesne efekty

2019-02-26
Jaki jest jeden z najczęstszych błędów młodej pary przygotowującej się do ślubu? Zbyt późne szukanie kamerzysty, który zajmie się filmowaniem wesela. Wiecie, że specjaliści w tej branży bardzo często mają zarezerwowane terminy nawet do kilkunastu miesięcy w przyszłość? Co to dla Ciebie oznacza?

Jeśli zabierzesz się za szukanie kamerzysty zbyt późno, to zostaną Ci do wyboru tylko Ci z mniejszym doświadczeniem, drożsi, albo tacy, których estetyka nie do końca odpowiada Twojej. A przecież pamiątka ślubu powinna być jedyna w swoim rodzaju — taka, która Cię cieszy nawet wiele lat po uroczystości.

Filmowanie wesel – na co zwrócić uwagę?

Dziś do filmowania wesel podchodzi się inaczej niż jeszcze kilka — kilkanaście lat temu. Niegdyś królowały „dokumenty” z uroczystości weselnych, które minuta po minucie pokazywały bawiących się ludzi. Takie nagrania trwały nawet kilka godzin i nie da się ukryć — ostatnie sekundy oglądali już tylko Ci bardzo wytrwali. Dziś dąży się do skracania filmów weselnych — stawia się na ciekawy montaż, efekty, czy oryginalne ujęcia. To zdecydowanie bardziej przyciąga wzrok niż styl reportażowy.

Teledysk weselny

Krótkie formy mają wzięcie! Teledysk ślubny, czyli krótki film z wesela z podkładem muzycznym to rozwiązanie, na które decyduje się coraz więcej nowożeńców. Nic dziwnego, bo to krótkie podsumowanie ślubu i wesela, w takiej formie, którą bez problemów można wstawić do mediów społecznościowych. Tym samym pochwalisz się swoim wyjątkowym dniem, a jednocześnie nie zanudzisz tym otoczenia.

Reportaż ślubny

Marzy Ci się dłuższe nagranie z wesela? Chcesz by kamerzysta uwiecznił większość ważnych chwil z tego wydarzenia? Jeśli tak, to postaw na reportaż ślubny. To znacznie dłuższa forma niż teledysk ślubny. Reportaż ślubny jest montowany tak, by pokazywał przebieg ślubu, jak i wesela. Kamerzysta selekcjonuje konkretne ujęcia i montuje je w jedną i ciekawą całość. Tym samym reportaż ślubny staje się opowieścią o Twoim weselu i Waszej wspólnej radości.

Filmowanie z powietrza 

Drony? Filmowanie z powietrza? Coraz częściej widzisz ujęcia tego typu? Nic dziwnego, bo są one prawdziwym hitem!  Filmowanie z powietrza pozwala na wykonanie wielu ujęć, które naprawdę robią ogromne wrażenie! W ten sposób możesz pokazać kościół, dom weselny, czy gości weselnych z góry, jak na przykład bawią się na zewnątrz.

Pamiątka ślubna

Warto zadbać o taką formę pamiątki ślubnej już na dłuższy czas przed uroczystością.To zdecydowanie świetna inwestycja! Wiele osób w ramach oszczędności rezygnuje z kamerzysty na wesele. Nie jest to jednak dobra decyzja. Znacznie lepiej jest wybrać nieco tańsze dekoracje, czy inny zestaw dodatkowych atrakcji, by zebrać fundusze na fotografa i kamerzystę właśnie. Nawet filmowanie lustrzanką przez osobę, która dopiero zaczyna, jest lepsze, niż absolutne zrezygnowanie z tej opcji.

Film ze ślubu to doskonała pamiątka z tej okazji! Warto już wcześniej znaleźć odpowiedniego kamerzystę. Najlepiej po dokładnym przejrzeniu jego portfolio, by zdecydować się do stylu, który najbardziej nam odpowiada. Kolejnym etapem jest wybór typu nagrania ze ślubu: możesz zdecydować się na reportaż ze ślubu, teledysk ślubny, czy nagranie wykorzystujące filmowanie z drona. To wszystko powinno być uzależnione od tego, w jakim stylu organizujesz ślub i jaki będzie jego motyw przewodni. Inwestowanie we wspomnienia to jedna z najlepszych rzeczy, jakie możesz zrobić. W przyszłości z pewnością sobie za nie podziękujesz!

Dodaj komentarz – napisz co myślisz

    Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu obiektu.

    Poniżej baza kamerzystów ślubnych z największych miast:

    ‹  lista aktualności
    Wykonanie: DigiHex Systems