Wideofilmowanie i filmy ślubne
Szukaj kamerzysty w Twoim mieście:

Jak wycisnąć najlepsze ujęcia ze swojego drona

2019-03-28
Delikatnie poruszaj dronem i nie zmieniaj pozycji kamery. Leć z małą prędkością. Niech to będzie – powolny, stabilny ruch, który da przyjemny, profesjonalnie wyglądający kadr. Takie ujęcie możesz śmiało wykorzystać podczas postprodukcji. Sprawdź więcej ...

Drony dają dziś niespotykane dotąd możliwości. Materiał z Drona może dodać do twoich filmów tak wiele, ale po prostu wyrzucenie drona w powietrze i nagrywanie nie będzie spektakularne. Ujęcia z drona powinny być przemyślane tak samo jak ujęcia z innych kamer. Ruch drona i kompozycja ujęć są ważnymi względami w upewnianiu się, że twoje ujęcia z dronów nie są „takie same” lub nudne.

Jednym z najbardziej popularnych ujęć dronowych jest „birds-eye” lub ujęcie w dół. W tym filmie otrzymujemy kilka świetnych wskazówek, które mogą pomóc w uatrakcyjnieniu tego podstawowego ujęcia, aby wyróżnić się z tłumu.

Korzystanie z ujęć z góry lub z lotu ptaka stało się synonimem kinematografii dronów i uwielbiamy je wykorzystywać. Oto kilka wskazówek:

Delikatnie poruszaj dronem i nie zmieniaj pozycji kamery. Leć z małą prędkością. Niech to będzie – powolny, stabilny ruch, który da przyjemny, profesjonalnie wyglądający kadr. Takie ujęcie możesz śmiało wykorzystać podczas postprodukcji.

Ujawnij swój temat – wybierz ostatni temat, który chcesz odkryć, i znajdź sposób, aby ukryć go podczas ruchu kamery.

Zasada 3. – Jest to jedno z najbardziej podstawowych narzędzi kompozycji w fotografii i stało się standardową częścią procesu filmowania wideo. To nie jest wszystko, co najlepsze, ale może być miłym miejscem do rozpoczęcia.

Zbliż się – Dron jest miły i bliski obiektowy, dzięki czemu widz może wyraźnie widzieć, że może działać dobrze, ale także może mieć ekstremalną wysokość.

Wszystkie powyższe rady są niczym więcej niż wskazówkami, pomysły do ​​wypróbowania w swojej pracy. Być może szybkie ruchy i unikanie rządów 3-go będą dla ciebie lepsze. Nie ma nic gorszego niż nijakie nagranie by-the-numbers, więc poeksperymentuj i znajdź styl, który działa dla ciebie.

Oto kilka ruchów do wypróbowania:

1 Wznoszenie

Wybierz swój cel i powoli z niego wynurz się, bezpośrednio w górę, bez rotacji. To jest mocny strzał do robienia czegoś małego i umieszczania go w większym, czasem nieoczekiwanym kontekście. Wydaje się, że jest to coś w rodzaju tradycyjnego wysięgnika lub żurawia, co może zwiększyć Twój współczynnik produkcji.

2 Niski przelot

Ukryj cel swojego strzału za czymś, np. Drzewem lub budynkiem, a gdy przejdziesz obok lub nad nim, cel zostanie ujawniony. Może to być dramatyczny moment, który zaskakuje publiczność. Sugerowałbym, że nazywanie tego ujęcia „pan”, jak na film jest niepoprawne, to naprawdę bardziej dolly. Na patelni kamera obraca się z ustalonego punktu, np. Siedząc na statywie. W wózku kamera się porusza, co tak naprawdę dzieje się tutaj z dronem. Czy to rozróżnienie jest ważne? Nie, więc przejdźmy dalej.

3 Korkociąg

Tu zaczynają się intersujące rzeczy. Podnoszenie się lub upuszczanie na obiekt podczas obracania drona tworzy dynamiczny, zabawny wizualnie strzał, jednocześnie odsłaniając obiekt w przestrzeni. Może powodować dziwne, mdłe uczucie, więc nie spiesz się i spróbuj zachować płynność i spójność. Poprawienie kontroli drążka za pomocą trutnia może pomóc utrzymać ruch w ruchu, a użycie wbudowanych ustawień ruchów może sprawić, że będzie to drobiazg.

Nie ma żadnych zasad dotyczących zdjęć z dronów, poza regulacjami latania w twojej okolicy, więc eksperymentowanie i znajdowanie własnych ujęć jest częścią zabawy. Niektóre z najlepszych ujęć dronów, jakie widziałem, pochodzą od młodych YouTuberów, którzy nigdy nie byli w szkole filmowej i uczą się od początku. Wskazówki powyżej są dobrym punktem wyjścia, ale na pewno zasugerowałbym nie myślenie o tym, co powinieneś zrobić, a zamiast tego wyobraź sobie, co możesz zrobić!

Artykuł sponsorowany

Dodaj komentarz – napisz co myślisz

    Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu obiektu.

    Poniżej baza kamerzystów ślubnych z największych miast:

    ‹  lista aktualności
    Wykonanie: DigiHex Systems