Wideofilmowanie i filmy ślubne
Szukaj kamerzysty w Twoim mieście:

Jak znaleźć dobrego fotografa ślubnego?

2023-06-30
Fotografia ślubna to szczególny rodzaj fotografii. Może mieć formę reportażu, ale też niewyreżyserowanej fabuły. Jednocześnie znalezienie dobrego fotografa ślubnego wcale nie jest takie łatwe. Trzeba zdawać sobie sprawę, że zdjęcia ślubne są jednymi z najważniejszych zdjęć w życiu, stąd też muszą być wykonane bardzo dobrze. Dziś podpowiemy Wam, jak znaleźć najlepszego specjalistę.

Jak znaleźć dobrego fotografa?

Jest wielu fotografów, którzy oferują reportaże i sesje ślubne. Prawda jest jednak taka, że nie każdy ma naprawdę duże umiejętności. Jeżeli popełni się błąd, to niestety można tego żałować przez lata. Dobry fotograf powinien mieć doświadczenie, ale też dysponować realnymi umiejętnościami. Warto dokładnie sprawdzić portfolio. Najczęściej powinno ono znajdować się na stronie internetowej. Każdy dobry fotograf chce, by jego prace były podziwiane i dotarły do szerokiego grona odbiorców, stąd też zamieszcza fotografie ślubne na swojej stronie, ale i w mediach społecznościowych. Pamiętajcie jeszcze, że wiele o fotografie może powiedzieć Wam cena. Jeżeli jest ona bardzo niska, to może się okazać, że i umiejętności fotografa będą niewielkie. Lepiej więc zapłacić więcej, za to mieć pewność, że wszystko zostanie wykonane naprawdę dobrze. 

Sprawdź opinie 

W sieci można znaleźć naprawdę wiele informacji. Bez problemu znajdziecie też informacje na temat danego fotografa. Zwracajcie więc uwagę, czy opinie są pozytywne. Jeżeli klienci narzekają, np. na brak profesjonalizmu bądź nieprzestrzeganie ustaleń, to lepiej dwa razy się zastanowić, bo możecie zostać oszukani. Ważne jest także to, by podpisać z fotografem umowę. Stanowi ona formę zabezpieczenia zarówno dla Was, jak i dla fotografa. Ważne jest też flow, dlatego należy spotkać się z fotografem osobiście. Najlepiej porozmawiać o Waszych oczekiwaniach. Możecie też przedstawić swoje pomysły, jak ma wyglądać fotografia ślubna. Warto także wysłuchać pomysłów artysty-fotografa. Jednocześnie to nadal Wasza wizja jest najważniejsza, co oznacza, że fotograf powinien dostosować się do Waszych pomysłów. Jeżeli nie czujecie się dobrze w jego towarzystwie bądź nie umiecie się porozumieć, to oznacza, że trzeba poszukać kogoś innego. Nie tylko opinie znalezione w sieci są pomocne. Zawsze można skorzystać z polecenia innych osób, przy czym mimo wszystko trzeba się spotkać z fotografem i ustalić to, czego oczekujecie. 

Jaki styl fotografii ślubnej wybrać?

Ujęcia w reportażu ślubnym powinny być naturalne. Sceny nie mogą być dokładnie inscenizowane, gdyż wtedy wyglądają sztucznie. Prawdziwy artysta potrafi uchwycić najlepsze chwile i wykonać naprawdę dobre zdjęcia. Właśnie po tym możecie poznać fotografa-artystę. Zdjęcia nie mogą być przesadnie obrabiane w programach graficznych. Ważne jest zachowanie naturalności, choć oczywiście fotografie powinny wydobywać piękno każdej z fotografowanych osób i łączącego ich uczucia. Można to uzyskać poprzez odpowiednio dobrane filtry i światło. Warto jeszcze sprawdzić, jakie opcje sesji ślubnej oferuje fotograf i czy możliwe jest umówienie się na sesję w innym terminie. Jeżeli z kolei zależy Wam, by wszystkie zdjęcia wykonane były w dniu ślubu, to fotograf powinien Wam zaproponować dogodną lokalizację, a także wykonać udane zdjęcia w niedługim czasie, tak byście mogli szybko wrócić na swoje wesele. Możecie zdecydować się na fotografie w stylu rustykalnym w polu, romantycznym na mostku w parku czy w otoczeniu zieleni albo postawić na jakąś nietuzinkową lokalizację. Fotografia ślubna powinna być dla Was piękną pamiątką, a w czasie sesji macie się czuć swobodnie. Jeżeli szukacie dobrych usług fotograficznych, to koniecznie sprawdźcie ofertę na stronie: FOTOGRAFIA ŚLUBNA CENNIK. Odpowiedni pakiet zawierający dodatkowo film, czy też określoną ilość zdjęć albo fotoksiążkę czy fotoobraz powinien spełnić Wasze oczekiwania.                              

Dodaj komentarz – napisz co myślisz

    Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu obiektu.

    Poniżej baza kamerzystów ślubnych z największych miast:

    ‹  lista aktualności
    Wykonanie: DigiHex Systems