Wideofilmowanie i filmy ślubne
Szukaj kamerzysty w Twoim mieście:

Muzyka na wesele - zadbaj o wspomnienia, których nie odda film ślubny

2023-01-03
W wielki dzień ślubu i wesela, obok Pary Młodej, gości i miejsca imprezy, bardzo ważna jest towarzysząca świętowaniu muzyka. Wybrać kawałki klasyczne czy nowoczesne, zespół czy DJ-a, wyselekcjonować konkretną listę przebojów czy zaufać doświadczeniu kapeli? Te i inne dylematy wcale nie są błahe - w końcu każdemu zależy, by uczestnicy wesela dobrze się bawili. Podpowiadamy, jakie są popularne opcje, by pomóc Wam znaleźć coś w sam raz dla siebie.

W wielki dzień ślubu i wesela, obok Pary Młodej, gości i odpowiednio przygotowanego miejsca imprezy, bardzo ważna jest towarzysząca świętowaniu muzyka. Wybrać kawałki klasyczne czy nowoczesne, zespół czy DJ-a, wyselekcjonować konkretną listę przebojów czy zaufać doświadczeniu kapeli? Te i inne dylematy wcale nie są błahe - w końcu każdemu zależy, by uczestnicy wesela dobrze się bawili. Podpowiadamy, jakie są popularne opcje, by pomóc Wam znaleźć coś w sam raz dla siebie.

Muzyka dobrana indywidualnie

Wpływ kultury Zachodu i aktualne trendy ślubne, które podkreślają indywidualizm, dają większą swobodę w sposobach obchodzenia uroczystości. Choć nie każdej babci i cioci może to odpowiadać, dziś nie ma już jedynej słusznej wizji wesela, której wszyscy się trzymają - i dotyczy zarówno miejsca, współpracy z fotografami i filmowcami, menu, jak również muzyki. Jeśli narzeczonych łączy zamiłowanie np. do muzyki rockowej, nic nie stoi na przeszkodzie, by wybrać na wesele zespół, który właśnie w takim tonie będzie przygrywał przez cały wieczór. Nie oznacza to, że przyjęcie zamieni się w koncert - istnieje wielu wykonawców, którzy potrafią przygotować aranżacje nawet typowych weselnych kawałków w zupełnie innym brzmieniu. Różnego rodzaju zespoły znajdziesz, szukając w internecie pod hasłem związanym z lokalizacją, np. zespół weselny Podkarpacie.

Nowocześnie i z klasą

Modne przyjęcie weselne cechuje dziś subtelny romantyzm. W kontekście muzyki przejawiać się to może w pozornie niewielkich zabiegach, które znacząco wpłyną na komfort uczestników i ogólny odbiór wydarzenia. Kluczowe jest tu dobranie odpowiednich melodii do części wesela, co jest oczywiście łatwiejsze, jeśli zdecydujemy się na DJ-a. Przykład? Podczas uroczystego obiadu niech w tle gra muzyka klasyczna, przy pierwszych pląsach na parkiecie mieszanka ponadczasowych tanecznych kawałków, a przy toastach czy składaniu życzeń Parze Młodej ciche i delikatne dźwięki muzyki instrumentalnej. Jak podpowiada doświadczenie, najbardziej skoczne piosenki oraz hity na czasie warto odłożyć na późne godziny wieczorne, gdy impreza i tańce rozkręcą się na całego.

Hej, górol jo se górol!

Przyjęcie z kapelą góralską to propozycja nie tylko dla par z Podhala. Wiele osób, oczarowanych klimatem góralskich wesel, decyduje się na taki właśnie motyw przewodni. Warto zresztą poszperać wśród różnych tradycji lokalnych i wybrać coś bliskiego naszym korzeniom (sprawdź np. zespół na wesele Mazowieckie). Można więc zorganizować przyjęcie w urokliwej karczmie, z obsługą w tradycyjnych strojach, menu opartym na starodawnej kuchni i stosowną oprawą muzyczną. Nic też nie stoi na przeszkodzie, by wpleść tradycyjny motyw w nowoczesne wesele i zaplanować występ góralskiej kapeli jako jedną z atrakcji wieczoru, np. między pierwszym tańcem a oczepinami. Taka niespodzianka ożywi atmosferę i mile zaskoczy gości.

Jak wybrać muzykę na wesele?

Rozwiązań jest mnóstwo, dlatego wiele zależy od podejścia Pary Młodej. Choć często nowożeńcy chcą przede wszystkim dogodzić zaproszonym gościom, powinni pamiętać o tym, że to właśnie oni są najważniejszymi osobami w tym dniu i również mają się dobrze bawić. Warto więc czasami przymknąć oko na oczekiwania rodziny czy przyjaciół (zwłaszcza gdy nie sposób im wszystkim sprostać) i zastanowić się, jaka muzyka będzie idealnym kompromisem między dobrą zabawą dla większości uczestników, a indywidualnymi preferencjami pary. 

Dodaj komentarz – napisz co myślisz

    Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu obiektu.

    Poniżej baza kamerzystów ślubnych z największych miast:

    ‹  lista aktualności
    Wykonanie: DigiHex Systems