Wideofilmowanie i filmy ślubne
Szukaj kamerzysty w Twoim mieście:

Podstawowe wyposażenie początkującego kamerzysty

2019-09-16
Filmowanie imprez, a w szczególności wesel stało się bardzo intratnym sposobem na dorobienie do pensji, który niejednokrotnie przekształca się w pracę na cały etat. Aby zacząć zarabiać jako kamerzysta niezbędny jest sprzęt. Choć istnieją firmy, z których można wypożyczyć m.in. kamery, jest to jednak rozwiązanie jedynie tymczasowe.

Początki filmowania

Podstawą wyposażenia każdego filmowca jest urządzenie rejestrujące obraz. Wymagania Państwa Młodych są zazwyczaj wysokie, dlatego należy zainwestować w sprzęt rejestrujący obraz, charakteryzujący się wysoką jakością, dużą ilością szczegółów oraz naturalnym odwzorowaniem barw. Popularne aparaty bezlusterkowe wyposażone w pełnoklatkową matrycę są często wybierane przez początkujących filmowców. Jest to dobry trop, ponieważ w relatywnie przystępnym budżecie kupujący otrzymuje funkcjonalne urządzenie, wyróżniające się wszechstronnym zastosowaniem.

 • Aby osiągnąć efekt hipnotycznie płynnych ujęć w ruchu stosuje się gimbale, które skutecznie niwelują drgania ręki operatora. Podczas wyboru konkretnego modelu stabilizatora należy zwrócić szczególną uwagę nie tylko na jakość wykonania oraz funkcjonalność, ale przede wszystkim na kompatybilność z konkretnym modelem aparatu.
 • Obiektywy to jeden z najdroższych elementów wyposażenia. Rejestrując ujęcia w stosunkowo ciemnych kościołach oraz na sali weselnej przy sztucznym świetle, warto wyposażyć się w jasne obiektywy przeznaczone do filmowania w trudnych warunkach oświetleniowych. Podczas grupowych ujęć świetnie sprawdzają się modele szerokokątne.
 • Do realizacji ujęć statycznych zarówno w przypadku kamery, jak i aparatu niezbędny jest statyw. W początkowej fazie nie musi to być profesjonalny model z zaawansowaną głowicą olejową. Ważne żeby był stabilny i umożliwiał wykonanie ujęć panoramicznych. Należy również zwrócić uwagę na wagę oraz materiał, z którego został wykonany. Niektóre okoliczności wymagają używania statywów z gumowymi nakładkami, które zapobiegają uszkodzeniu się delikatnych powierzchni.
 • Niezmiernie ważne są również lampy, które pozwalają na rejestrowanie wysokiej jakości obrazu, nawet w przypadku całkowitego braku oświetlenia. Szczególnie polecane są energooszczędne modele LED, wyróżniające się wysoką wydajnością świetlną.

Istotne dodatki


Wyczerpana bateria jest jednym z największych problemów podczas nagrywania nie tylko wesel. Niekiedy nawet dwa ogniwa to za mało, bowiem rejestrowanie wysokiej jakości obrazu szybko zużywa nawet pojemne baterie. Najlepszym wyborem będą trzy akumulatory współpracujące z wysokowydajnymi ładowarkami, które błyskawicznie uzupełniają energię. Kolejną kwestią są karty pamięci. Najczęściej wybierane wielkości to 32 lub 64 GB. Dlaczego? Ponieważ w przypadku uszkodzenia operator nie traci aż tak dużo materiału. Niezmiernie ważna jest również szybkość. Należy wybrać model, który jest kompatybilny i w pełni wykorzystuje funkcje posiadanego aparatu. Tak jak w przypadku ogniw, warto mieć przynajmniej 3 sztuki nośników pamięci, aby w razie problemów móc szybką wymienić kartę i nagrywać dalej. W zależności od budżetu, podstawowy komplet można rozszerzyć o mikrofony, walizki transportowe, dodatkowe obiektywy, systemy follow focus oraz wiele innych. Niemniej jednak wszystkie elementy warto kupić w tym samym sklepie, gdzie profesjonalni doradcy pomogą wybrać optymalne rozwiązanie. Jednym z nich jest https://www.creativetools.pl/, który oprócz szerokiego wyboru aparatów i akcesoriów, zapewnia również błyskawiczną i bezpieczną wysyłkę towaru.

Dodaj komentarz – napisz co myślisz

  Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu obiektu.

  Poniżej baza kamerzystów ślubnych z największych miast:

  ‹  lista aktualności
  Wykonanie: DigiHex Systems