Wideofilmowanie i filmy ślubne
Szukaj kamerzysty w Twoim mieście:

Podziękowania dla gości weselnych - niebanalne i eleganckie pomysły

2019-10-14
Wręczanie gościom weselnym specjalnie przygotowanych na tę okazję podziękowań to piękna i długoletnia tradycja. Drobne upominki symbolizują wdzięczność pary młodej za przybycie na przyjęcie i świętowanie wraz z nimi tego ważnego dnia, dlatego małżonkowie starają się, aby podziękowania dla gości weselnych były wyjątkowe i zapadły im w pamięci na długi czas.
 1. Francusko-włoska tradycja
 2. Słodkie podziękowania dla gości weselnych
 3. Bomboniera na prezent dla Pary Młodej

 

Jeszcze do niedawna najpopularniejszymi upominkami dla gości były gipsowe aniołki lub inne figurki, z dołączonym bilecikiem. Obecnie odchodzi się od tego typu bibelotów na rzecz drobiazgów bardziej funkcjonalnych, wśród których królują personalizowane słodycze z cukrowym nadrukiem.

 

Francusko-włoska tradycja

 

Historia podziękowań dla zaproszonych na przyjęcie gości zrodziła się we Francji za czasów Ludwika XIV. Na dworze Króla Słońce każdy z gości władcy otrzymywał kosztowne bomboniery w pozłacanych lub posrebrzanych i ozdobionych kamieniami szlachetnymi pudełeczkach. Tradycja ta pojawiła się również we Włoszech, gdzie do dzisiaj stanowi ważny element przyjęcia weselnego. Początkowo podziękowania były przygotowywane jedynie dla gości weselnych, jednak z biegiem czasu zwyczaj ten został zaadaptowany również na inne okazje.

 

Słodkie podziękowania dla gości weselnych

 

Piękna tradycja obdarowania przybyłych gości niewielkim podarunkiem przyjęła się również w Polsce. Pary młode sięgają zwykle po oryginalne i ciekawe pomysły, dzięki którym każdy gość poczuje się doceniony. Ogromną popularnością cieszą się więc upominki hand made, przygotowane przez Państwa Młodych lub zakupione w specjalnych sklepach. Często każdy z tych upominków jest inny, przez co można personalizować prezenty dla poszczególnych gości.

 

Największym hitem są jednak słodycze. Cukierki, pierniki, a nawet bomboniery coraz częściej pojawiają się na stołach weselnych, pełniąc nie tylko rolę prezentu, ale również winietki. Najchętniej wybierane są krówki, owinięte w weselne papierki, ciasteczka ozdobione masą cukrową lub marcepanową, na których zostały nadrukowane podziękowania lub imię i nazwisko gościa, a także czekoladki. Szczególnie te ostatnie stanowią gustowne podziękowania dla gości weselnych - elegancko zapakowana bomboniera podkreśla klimat i wyjątkowy charakter przyjęcia.

 

Ekskluzywnym, a jednocześnie symbolicznym prezentem są lukrowane migdały, zapakowane w tiul i ozdobny woreczek lub kartonik. Słodko-gorzki smak migdałów to alegoria ludzkiego życia, w którym zdarzają się szczęśliwe i smutne momenty, a nieparzysta ilość orzechów w każdym woreczku symbolizuje niepodzielność małżeństwa. Weselne migdały lukrowane są na biało lub kremowo.

 

Bomboniera na prezent dla Pary Młodej

 

Słodycze są dobrym prezentem nie tylko dla gości weselnych, ale również dla Pary Młodej. Młodzi coraz częściej samodzielnie wybierają rodzaj prezentów, które chcą otrzymać, rezygnując z kwiatów i sprzętów domowych na rzecz kopert z pieniędzmi, alkoholu lub kuponów Lotto. Wśród pożądanych dodatków znajdują się również słodkie upominki. Dekoracyjne czekoladki w eleganckim pudełku, opatrzone odpowiednim bilecikiem i podpisami gości to prezent oryginalny, stylowy i wykwintny, łamiący schematy, ale jednocześnie zgodny z konwenansami.

 

Bomboniery dla Pary Młodej są doskonałym dodatkiem do głównego prezentu, jak również samym prezentem, wręczanym, np. przez gościa, który bierze udział jedynie w ceremonii zaślubin. Tak elegancka forma podarku z pewnością nie ujdzie uwadze Państwa Młodych.

Dodaj komentarz – napisz co myślisz

  Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu obiektu.

  Poniżej baza kamerzystów ślubnych z największych miast:

  ‹  lista aktualności
  Wykonanie: DigiHex Systems