Wideofilmowanie i filmy ślubne
Szukaj kamerzysty w Twoim mieście:

Pomysł na winietki ślubne

2019-06-17
Coraz częściej na stołach weselnych goszczą winietki, które nie tyle stanowią piękną dekorację, co przede wszystkim służą rozsadzeniu gości w zaplanowany sposób. Rozwiązanie to jest niezwykle praktyczne, bowiem pozwala unikną kłopotliwych sytuacji, takich jak na przykład posadzenie obok siebie gości weselnych, którzy mówiąc delikatnie nie przepadają za sobą. Jakie zatem winietki wybrać na swój ślub?

Winietki ślubne – jaką nadać im formę?

Wybierając wzór winietek, warto kierować się stylistyką przyjęcia i uwzględnić pozostałe dekoracje. Bardzo dobrze wyglądają winietki, które są spójne z zaproszeniami ślubnymi – mają ten sam motyw, grafikę lub kolorystkę. Tradycyjne winietki najczęściej przyjmują postać złożonych kartoników, choć popularne są również winietki kwadratowe, okrągłe lub w kształcenie serduszka czy ptaszka symbolizującego szczęście. Mogą one też przybrać nieco bardziej oryginalne kształty, które w jakiś sposób będą nawiązywały do pasji bądź hobby nowożeńców, np. samolociku, jeśli młodzi lubią podróże, albo żagla lub łódki, gdy kochają oni wodę i sporty wodne. Ciekawym pomysłem wydaje się być umieszczenie imion i nazwisk gości w małej ramce (drewnianej lub metalowej) albo nawet ich małych zdjęć. Coraz większym powodzeniem cieszą się też winietki na magnes, które poza imieniem i nazwiskiem gości mają też podaną datę ślubu. Takie winietki ślubne przejmują również postać prezentu dla gości, bowiem mogą oni zabrać je do domu i powieści np. na lodówce.

Gdzie umieszcza się winietki ślubne?

Winietki ślubne z zasady ustawia się na talerzu lub przed nakryciem. Można też powiesić je na kieliszku, włożyć do wianuszka lub innej dekoracji. Niektórzy decydują się na umieszczanie ich w muffince lub jakimś owocu, wówczas umieszcza się je w szpikulcu i wbija w przygotowany smakołyk. Bardzo efektownie prezentują się winietki ślubne wykonane na papierze perłowym lub białym ze złotymi brzegami. Do takich winietek można doczepić żywe kwiatuszki, kawałek zielonej, piórko, a nawet koraliki czy koronki. Wszytko zależy oczywiście od stylistyki przyjęcia weselnego.

Dodaj komentarz – napisz co myślisz

    Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu obiektu.

    Poniżej baza kamerzystów ślubnych z największych miast:

    ‹  lista aktualności
    Wykonanie: DigiHex Systems