Wideofilmowanie i filmy ślubne
Szukaj kamerzysty w Twoim mieście:

Ślub w stylu boho. Romantycznie i naturalnie

2019-03-21
Panna młoda w stylizacji boho
Śluby w stylu boho to trend, który króluje już od kilku lat! Nic dziwnego, skoro jest odpoczynkiem od weselnego zadęcia i przepychu. Boho to zwrot w stronę naturalności, luzu i ucztowania na łonie przyrody. Nie wydaje się, by cokolwiek się zmieniło w następnych latach. Boho to niekwestionowany król wśród motywów przewodnich wesel.

Sala w stylu boho

Oprawa weselna w stylu boho musi nawiązywać do natury. Oczywiście idealnie byłoby  ucztować na świeżym powietrzu, jednak nie zawsze mamy taką możliwość. Zamiast tego możemy zaprosić naturę do środka. Na sali weselnej zaaranżowanej w boho klimacie pojawia się dużo zieleni, motywów nawiązujących do lasu, kwiatów, drewna i prostego wzornictwa. Całości dopełnia minimalistyczna zastawa, świece, czy szklane elementy, jak wazony, czy świeczniki.
Często zamiast standardowej sali weselnej wybierane są miejsca, takie jak odpowiednio przystosowane stodoły, czy sale nawiązujące wystrojem do takich wnętrz. Tworzą one niepowtarzalny klimat takiego wesela, jak i sprawiają, że rewelacyjny efekt da się osiągnąć przy minimalizacji dodatków.
Wszystkie te elementy powinny powtarzać się w całej oprawie weselnej. Zarówno na sali, w drobnych dekoracjach, strojach, a nawet i zaproszeniach. Zaproszenia w stylu boho mogą być także wykonane z naturalnych materiałów, wzbogacone np. o sznurki czy motywy naturalne.

Stylizacja panny młodej

Taka stylizacja jest romantyczna, lekka i zwiewna. Zamiast sztywnych materiałów, stosowane są te bardziej przewiewne o luźniejszym kroju. Sukienki w stylu boho mogą być różnej długości, jednak ich cechą wspólną jest delikatność, jak i koronki. Zwiewna suknia ślubna nie musi być w odcieniu bieli. Często pojawiała się delikatne pastele, które także pięknie współgrają z klimatem uroczystości.
Prócz romantycznej sukni ślubnej także reszta wizerunku jest niezwykle ważna. Makijaże do takiej kreacji zazwyczaj nie są szczególnie wyraziste. Zamiast na mocno podkreślone oko, stawia się bardziej na świetlistą cerę. Włosy mogą pozostać rozpuszczone bądź upięte. Lekkie upięcia włosów z wypuszczonymi lokami i wiankiem to absolutna klasyka tego stylu.
Dodatki do kreacji także powinny być delikatne bądź nawiązujące do natury. Skromne kolczyki, biżuteria z naturalnymi kamieniami, wianki we włosach, motywy florystyczne – te akcenty, jak najbardziej obronią się przy stylizacji boho.

Bukiet ślubny boho

Jak łatwo się domyślić bukiet w stylu boho, także będzie wyglądał nieco inaczej. Zamiast idealnie przyciętych róż, tutaj można postawić na nieco bardziej szalone dodatki.
W bukietach ślubnych w tym stylu pojawiają się polne kwiaty, bluszcze, gałązki, a nawet i mech. Takie bukiety stają się tym samym małymi dziełami sztuki.

Podarki dla gości

Jakie podarki dla gości pasowałyby do tego motywu przewodniego? Z pewnością wszystkie te, które nawiązują do natury i rękodzieła. Miody, ekologiczne konfitury, samodzielnie wykonane dekoracje, a nawet świeczki wykonane z naturalnych surowców.
Warto zastanowić się nad takimi upominkami, bo to miły akcent dla gości, którzy razem z parą młodą chcą uczcić te wyjątkowe chwile.

Dlaczego warto?

Jeśli czujesz, że wesele w stylu glamur, bądź przesadnie wystawne nie jest w Twoim stylu, to zastanów się nad przyjęciem w stylu boho. To doskonała alternatywa. W zwiewnej sukience, rozpuszczonych włosach i w otoczeniu natury możesz poczuć się naprawdę świetnie. Taka atmosfera zdecydowanie służy świetnej zabawie – na luzie!

Dodaj komentarz – napisz co myślisz

    Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu obiektu.

    Poniżej baza kamerzystów ślubnych z największych miast:

    ‹  lista aktualności
    Wykonanie: DigiHex Systems