Wideofilmowanie i filmy ślubne
Szukaj kamerzysty w Twoim mieście:

Wpadki weselne - co zrobić, aby ich uniknąć?

2019-01-25
Zrujnowany tort weselny
Właśnie na ostatni guzik dopinasz formalności przed przyjęciem ślubnym i boisz się, że nie unikniesz wpadki weselnej? Jak zminimalizować ryzyko nieprzyjemnych sytuacji i co zrobić, gdy taka wpadka już Ci się przydarzy?

Świetna muzyka, pyszne jedzenie, alkohol, szampańska zabawa i wiele osób, które wspólnie rozmawiają, tańczą i miło spędzają czas. Nie da się ukryć, że to doskonałe warunki do mniejszych i większych wpadek. Wpadki weselne zdarzają się często, dlatego nie należy szczególnie się nimi przejmować. Warto podejść do tego z dystansem i co najwyżej, ograniczyć prawdopodobieństwo ich występowania. Jak to zrobić?


Przewiduj wpadki weselne: ogranicz ryzyko!

Są takie weselne rozrywki, które wręcz generują dziwne wpadki, czy nieprzyjemne sytuacje. Żenujące zabawy weselne to coś, czego warto sobie oszczędzić, jeśli nie przepadasz za tego typu rozrywką. Możesz je zastąpić innymi zabawami, albo całkowicie z nich zrezygnować. Pamiętaj, że przyjęcie weselne powinno odzwierciedlać Wasz związek i zamiłowania, tym samym nie ma najmniejszego powodu, by przymuszać się do rozrywek, które nie sprawiają Ci frajdy.


Wybierz odpowiednie atrakcje

Coraz większą popularnością cieszą się śmieszne tańce na weselu. Ba, państwo młodzi często przygotowują choreografie, którą przedstawiają w ramach niespodzianki na ślubie. Taka atrakcja to świetna pamiątka, która uwieczniona na zdjęcia, czy w formie video robi ogromne wrażenie.


Jak uniknąć wpadki na ślubie – przegląd częstych wpadek

By uniknąć nieprzyjemnych sytuacji na ślubie warto zdecydować się na neutralne zabawy, a także przemyśleć kwestie logistyczne.


Zbyt długie oczepiny

Jedną z popularniejszych wpadek na weselu są zbyt długie oczepiny. Jeśli ten moment ciągnie się w nieskończoność, to staje się on nieznośny. Goście w tym czasie nie mogą dalej się bawić, a zabawy na oczepinach często są na tyle kontrowersyjne, że nie każdy ma ochotę w nich uczestniczyć. Jeśli nie wyobrażasz sobie swojego ślubu bez oczepin to postaraj się chociaż skrócić czas ich trwania.


Długie i częste przerwy orkiestry

Nikt tego nie lubi! Wyobraź sobie, że świetnie się bawisz, a ciągle ktoś Ci to przerywa. Oczywiście, zrozumiałe jest to, że muzycy także mają prawo do przerwy, jednak jeżeli one są bardzo częste, to stają się irytujące dla gości weselnych. Ledwie nieco potańczą, a już muszą schodzić z parkietu. Jak uniknąć zatem takiej wpadki na przyjęciu weselnym? Przed wybraniem orkiestry uważnie przeczytaj opinie na ich temat. Jeśli widzisz w nich wiele wypowiedzi o częstych przerwach, to zdecyduj się na inne osoby, które zadbają o oprawę muzyczną.


 

Zbyt wiele atrakcji

Niespodzianka na ślubie? Pewnie, ale jedna! Zbyt wiele atrakcji wcale nie bawi, tylko męczy. Pamiętaj, że co za dużo to niezdrowo i wybierz takie atrakcje, które faktycznie mają szansę spodobać się gościom.


Toasty i przemowy, które się nie kończą

We wszystkim trzeba znać umiar. O ile, niektórzy mogą być poruszeni taką przemową, to inni będą zwyczajnie znudzeni. Dobrze jest zadbać o to, by wszelkie toasty były konkretne, a przemowy dość krótkie. Wtedy zostanie zachowana równowaga pomiędzy zabawą, a fragmentami bardziej uroczystymi.


Brak alkoholu na stołach

To jedna z tych wpadek weselnych, o których bardzo często wspominają goście. O ile obsługa barmańska jest bardzo wygodna, to dobrze by było, gdyby na stołach weselnych znalazł się alkohol do dyspozycji gości. Inaczej może to być źle odebrane.
Dobre planowanie sprawia, że o wiele łatwiej jest uniknąć weselnych wpadek. Jeśli jednak te się przytrafia, nie pozwól by zepsuły Ci ten wyjątkowy dzień. Nie warto!

Dodaj komentarz – napisz co myślisz

Ocena: 5 / 5 , głosów: 5
    Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu obiektu.

    Poniżej baza kamerzystów ślubnych z największych miast:

    ‹  lista aktualności
    Wykonanie: DigiHex Systems