Wideofilmowanie i filmy ślubne
Szukaj kamerzysty w Twoim mieście:

Wynajem sprzętu video – co warto wiedzieć o tej usłudze?

2022-07-27
Zakup profesjonalnego sprzętu filmowego na własność to olbrzymi wydatek, na który nie każdy może sobie pozwolić – i dotyczy to nawet zawodowców. Z pomocą w takich przypadkach przychodzą wypożyczalnie, które oferują wynajem sprzętu video. To bardzo atrakcyjne rozwiązanie, o czym więcej przeczytasz w naszym artykule.

Jaki sprzęt video możesz wynająć?

Praktycznie każdy, który tylko jest dostępny w stałej ofercie wypożyczalni. Oczywiście podstawowym sprzętem video do wynajęcia są kamery. Warto przy tym zaznaczyć, że wypożyczalnie stawiają przede wszystkim na kamery do użytku profesjonalnego, czyli modele z bardzo wysokiej półki, gwarantujące jakość obrazu oczekiwaną przez zawodowców. To propozycja skierowana głównie do ekip filmowych, firm świadczących usługi wideofilmowania, a także ekip telewizyjnych.

Rada

Jeśli jesteś amatorem i dopiero stawiasz swoje pierwsze kroki w świecie filmowania, to dobrą opcją dla Ciebie może być wypożyczenie wysokiej klasy aparatu fotograficznego z funkcją video. Jakość obrazka powinna być więcej niż zadowalająca.

Kolejną ważną pozycją na liście wypożyczalni sprzętu filmowego są obiektywy. Profesjonalna kamera lub aparat wymaga podpięcia odpowiedniego obiektywu, który sprawdzi się w danych warunkach oświetleniowych czy studyjnych. Innego obiektywu potrzebujemy do kręcenia ujęć w jasnym plenerze, innego do zrealizowania reportażu w kopalni. Tutaj warto skorzystać ze wskazówek pracownika wypożyczalni, który podpowie wybór obiektywu o konkretnym zakresie ogniskowych i o odpowiednim świetle.

Statyw – to kolejna pozycja na liście rzeczy do wynajęcia. Nie jest on może niezbędny, natomiast jeśli planujemy zrealizować materiał w studio lub kręcić ujęcia statyczne (np. realizować wywiady), to warto zaopatrzyć się w dobrej jakości statyw, który zagwarantuje stabilność i bezpieczeństwo wartościowej kamery.

Dobra wypożyczalnia zaoferuje również szereg innych sprzętów i akcesoriów, które mogą się przydać czy to podczas realizacji studia, czy kręcenia jakiegoś materiału w terenie lub na imprezie okolicznościowej. Można tutaj wymienić:

 • Osprzęt audio – w tym mikrofony czy mikroporty, a więc wszystko to, co jest niezbędne podczas eventów, imprez biznesowych etc.
 • Osprzęt studyjny – jeśli planujesz zbudować studio lub musisz szybko uzupełnić jakieś braki w sprzęcie, to poszukaj dobrej wypożyczalni w okolicy.
 • Oświetlenie – wypożyczalnia sprzętu video powinna mieć w swojej ofercie elementy oświetlenia, szczególnie te niezbędne podczas pracy w studio czy na planie.
 • Sprzęt do komunikacji – czyli wszystko to, co jest potrzebne do sprawnego komunikowania się z ekipą na planie filmowym, w studio czy podczas eventu. Wymieńmy tutaj headsety czy matryce interkomowe RTS.
 • Akcesoria do kamer – wypożyczając kamerę warto od razu zaopatrzyć się w niezbędne akcesoria, które mogą się przydać w najmniej oczekiwanym momencie. Przykładem mogą być zapasowe baterie, moduły, ładowarki czy karty pamięci.

Kiedy warto wynająć sprzęt video?

Wypożyczalnie sprzętu filmowego kierują swoją ofertę przede wszystkim do profesjonalistów, którzy muszą uzupełnić zaplecze np. z powodu awarii czy braku środków na zakup nowego sprzętu. Dzięki opcji wynajmu ekipa może zrealizować zlecenie, nie ponosząc przy tym wysokich kosztów.

Wypożyczenie sprzętu filmowego jest również bardzo dobrym rozwiązaniem dla osób, które chcą przetestować np. kamerę z wyższej półki i przekonać się, czy rzeczywiście warto w nią w przyszłości zainwestować.

Z oferty wypożyczalni korzystają także ekipy filmowe, które potrzebują backupu na czas obsługi imprezy, realizacji planu zdjęciowego etc. Ponosząc niewielki koszt mogą się zabezpieczyć na wypadek jakiejś awarii.

Tu wypożyczysz sprzęt video w dobrej cenie

Mieszkasz na Górnym Śląsku i szukasz dobrze zaopatrzonej wypożyczalni sprzętu video? Sprawdzony adres to Strip Rental w Katowicach. W ofercie wypożyczalni znajdziesz wszystkie omówiony sprzęty i akcesoria, dzięki czemu w jednym miejscu skompletujesz zaplecze nawet profesjonalnego planu zdjęciowego. Szczegóły sprawdź na stronie https://strip-rental.com/przeglad-sprzetu-video-na-wynajem-sprawdz-co-wypozyczysz-w-strip-rental/.

Dodaj komentarz – napisz co myślisz

  Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu obiektu.

  Poniżej baza kamerzystów ślubnych z największych miast:

  ‹  lista aktualności
  Wykonanie: DigiHex Systems