Wideofilmowanie i filmy ślubne
Szukaj kamerzysty w Twoim mieście:

Filmowanie ślubne – artykuły i porady

O TEMATYCE ŚLUBNO-WESELNEJ

Wstęp do filmu ślubnego – jaki?

Wstęp do filmu ślubnego – jaki?

2016-02-23
Film ślubny wciąż kojarzy nam się z długim i nudnym reportażem ze ślubu i wesela, który nie pomija żadnego szczegółu? Jeśli tak, to czas wgłębić się w temat i zapoznać z tym, co oferuje obecnie branża ślubnego wideofilmowania. Obecnie filmy ślubne trwają około godziny i są pełne różnorodnych ujęć z każdego etapu ślubu i wesela, a nawet takich ze ślubnej sesji.
czytaj więcej
Film z wesela zrobiony samodzielnie – pomysły

Film z wesela zrobiony samodzielnie – pomysły

2016-02-18
Film ślubny to jedna z podstawowych pamiątek po tym wyjątkowym dniu, do której wraca się przez lata ze wzruszeniem. Pozwala na przywołanie najpiękniejszych chwil i przypomnienie sobie szczegółów. Choć profesjonalne ślubne nagrania są coraz bardziej kreatywne, to są pary, którym to nie wystarcza lub wolą zorganizować coś naprawdę niezwykłego. Inne nie mają wystarczająco środków na zatrudnienie kamerzysty, a mimo to nie chcą rezygnować z filmu. Co zrobić w tej sytuacji? Najlepiej spróbować nagrać film samemu!
czytaj więcej
Film ze ślubu w Internecie – warto dzielić się radością?

Film ze ślubu w Internecie – warto dzielić się radością?

2016-02-12
Film ślubny to często najpiękniejsza pamiątka ze ślubu. Pary czekają zazwyczaj od kilku do kilkunastu tygodni, aby podzielić się nim z bliskimi. Dawniej był to swego rodzaju rytuał, kiedy ludzie spotykali się w większym gronie, aby obejrzeć ślubne nagranie, dziś wszystko odbywa się poprzez wysłanie wiadomości z linkiem do filmu lub teledysku. Są także pary, które niezwłocznie dzielą się materiałem otrzymanym od fotografa z innymi ludźmi, często nawet ich nie znając. Czy warto?
czytaj więcej
Film z podróży poślubnej

Film z podróży poślubnej

2016-02-05
Branża wideofilmowania ślubnego rozwija się bardzo dynamicznie i oferuje młodym parom wiele ciekawych rozwiązań. Obecnie liczy się nie tylko jakość filmu lub ciekawy pomysł, narzeczeni coraz chętniej eksperymentują i szukają opcji, których nie miał nikt przed nimi. Niektórzy skupiają się na szczegółach z ceremonii zaślubin, inni tworzą specjalne teledyski ślubne oparte na przygotowaniach do ślubu, a jeszcze inni dają pierwszeństwo sesji plenerowej. To jednak nie wszystko, co narzeczeni mają do wyboru. Pojawiła się kolejna opcja – film z podróży poślubnej.
czytaj więcej
Multimedialne zaproszenia ślubne

Multimedialne zaproszenia ślubne

2016-01-25
Branża ślubna jest bardzo dynamiczna i co chwilę pojawiają się nowe trendy czy innowacyjne usługi oferowane przez kamerzystów czy fotografów. Wszystko to sprawia, że dzień ślubu może być naprawdę wyjątkowy, a każda para zrealizować swój nawet najoryginalniejszy pomysł na utrwalenie tych wyjątkowych chwil. Takie zmiany i nowoczesne pomysły widać szczególnie w branży wideofilmowania ślubnego, a jednym z nich są multimedialne zaproszenia ślubne.
czytaj więcej
Jak obniżyć koszty filmu ślubnego?

Jak obniżyć koszty filmu ślubnego?

2016-01-21
Film ślubny może być sporym wydatkiem, dlatego część par decyduje się z niego zrezygnować. W takiej sytuacji jedyną pamiątką pozostają zdjęcia. Jednak rezygnacja z nagrania ślubnego to spora strata, warto postarać się o jego sfilmowanie, nawet jeśli mamy ograniczone fundusze. Jak to zrobić? Trzeba będzie pomyśleć o obniżeniu kosztów realizacji nagrania, nie rezygnując z jego jakości.
czytaj więcej
Rozstrzygnięcie konkursu dla par młodych

Rozstrzygnięcie konkursu dla par młodych

2016-01-20
Redakcja wybrała najlepszy komentarz, spośród blisko siedmiuset umieszczonych na stronach Grupy Portali Weselnych.
czytaj więcej
Nowoczesne filmy ślubne – jakie nowe technologie wykorzystują kamerzyści?

Nowoczesne filmy ślubne – jakie nowe technologie wykorzystują kamerzyści?

2016-01-16
Kiedy zdecydujemy się na nagranie filmu ze ślubu i wesela zwykle trzymamy się standardowych opcji. Obecnie to dynamicznym, około godzinnym reportaż z całego dnia wraz z krótkim teledyskiem np. plenerowym. Warto postarać się o to, aby film ślubny był oryginalny i odzwierciedlał charakter uroczystości. Najlepszym sposobem na uzyskanie takiego efektu są nowe technologie, które coraz częściej stosuje się w wideofilmowaniu ślubnym.
czytaj więcej
Film z wesela – jaką opcję wybrać?

Film z wesela – jaką opcję wybrać?

2016-01-08
Wybierając kamerzystę na wesele, musimy nie tylko znaleźć dobrego fachowca, ale także obmyślić koncepcję, według jakiej zostanie zrealizowany nasz weselny film. Wiele par nie zdaje sobie nawet sprawy z tego, jak szerokie możliwości daje obecnie rynek ślubnego wideofilmowania, dzięki którym relacja ze ślubu może stać się małym dziełem sztuki. Warto poznać te opcje i świadomie podjąć decyzję dotyczącą upamiętnienia tego wyjątkowego dnia.
czytaj więcej
Filmy ślubne - kiedyś i obecnie

Filmy ślubne - kiedyś i obecnie

2015-08-28
Czy filmy ślubne kojarzą się z długimi, męczącymi nagraniami? Czy są oglądane wyłącznie raz, a następnie zajmują tylko miejsce na półce, bo nikt do nich nie wraca? Te skojarzenia nie są bezpodstawne, ponieważ jeszcze kilka lat temu tak faktycznie wyglądały ślubne filmy, ale te czasy już minęły! Przyszedł moment na nowoczesne, krótsze, dynamiczne i zróżnicowane nagrania w wysokiej jakości.
czytaj więcej
Wykonanie: DigiHex Systems