Wideofilmowanie i filmy ślubne
Szukaj kamerzysty w Twoim mieście:
‹  lista aktualności

Jak wybrać kamerzystę ślubnego - skuteczne sposoby nowożeńców

2016-12-06
Kiedy zostaje podjęta decyzja o chęci zawarcia małżeństwa, przed parą świeżo upieczonych narzeczonych staje szereg wyzwań, spraw do załatwienia „na już” i tych, o których pod żadnym pozorem nie mogą zapomnieć. Jedną z pozycji na liście bez wątpienia jest wynajem osoby odpowiedzialnej za filmową oprawę ceremonii zaślubin i wesela. Poniższy tekst zaprezentuje, jak Młode Pary dokonują wyboru.

Najważniejszy własny gust

Pierwszym i podstawowym krokiem, jaki powinna wykonać przyszła Młoda Para, jest określenie swoich preferencji i oczekiwań. Ważnym jest, aby wiedzieć czego się chce, i na tej podstawie wybrać pierwszych kandydatów, oczywiście zgodnie ze swoim poczuciem estetyki. Nim również warto się kierować, do czego przyznaje się ponad połowa par, które w 2015 roku zawarły związek małżeński. Według nich, pomocne bywa też zasięgnięcie opinii wśród przyjaciół i członków rodziny, jak i zapoznanie się z ogólną oceną konkretnej osoby wystawioną przez Internautów.

Para młoda z Kielc w trakcie przysięgi małżeńskiej

Kamerzysta ślubny Kielce - Przemek, kadr z teledysku

 

Po dokonaniu wstępnej selekcji kamerzystów, których estetyka pracy w pełni nam odpowiada, dobrze jest przyjrzeć się szczegółowej zawartości ich ofert. Oczywiście, reportaż ze ślubu i wesela pojawia się w każdej z nich. Poza tym „klasykiem” można się natknąć na usługi dodatkowe takie jak np. podziękowania dla rodziców Pary Młodej w formie video, bądź realizacja teledysku z uroczystości ślubnej. Bardzo popularne staje się też wykonywanie ujęć z lotu ptaka – możliwość filmowania dronem ma w swojej ofercie całkiem sporo usługodawców, a ich liczba stale wzrasta.


Pieniądze drugim planie

Choć popularność usług wideofilmowania wciąż jest wysoka, nie uchodzi już ona za konieczność. W ubiegłym roku 62% par nie zdecydowało się na wideo z uroczystości, a znaczna ich większość przekroczyła 30 rok życia. Jeśli jednak narzeczeni podejmowali odwrotną decyzję, byli skłonni wydać na te usługi znacznie więcej, niż ich młodsi koledzy. Do najbardziej oszczędnych zaliczają się bowiem pary w okolicach 25 roku życia, które na kamerzystę wydały przeciętnie tysiąc złotych lub mniej. Zwykle jednak, aby opłacić profesjonalistę, do kieszeni należy sięgnąć nieco głębiej. Przeciętny koszt wynajęcia kamerzysty waha się w okolicach dwóch tysięcy złotych, przy czym cała noc filmowania przyjęcia weselnego z pewnością będzie droższa, ale nasi rozmówcy zgodnie twierdzili, że w tym przypadku koszty nie są najważniejsze.

Para młoda z Torunia w trakcie sesji ślubnej w basenie

Kamerzysta ślubny Toruń - Tomasz, kadr z teledysku


Podejmując ostateczną decyzję na pewno warto porównać portfolia i atrakcyjność ofert kilku osób, pamiętając przy tym, że tak ważny dzień wymaga wyjątkowej oprawy. Zwróćmy też uwagę na to, jak rozmawia nam się z kamerzystą. Jeśli już na etapie wstępnych rozmów będzie trudno wam się porozumieć, późniejsza współpraca może nie należeć do udanych.

 

Szukasz kamerzysty ślubnego? 

Filmowanie ślubne Gdańsk

Filmowanie ślubne Kielce

Filmowanie ślubne Łódź

Filmowanie ślubne Rzeszów

Filmowanie ślubne Sosnowiec

Filmowanie ślubne Toruń 

 

Dodaj komentarz – napisz co myślisz

    Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu obiektu.

    Poniżej baza kamerzystów ślubnych z największych miast:

    ‹  lista aktualności
    Wykonanie: DigiHex Systems