Wideofilmowanie i filmy ślubne
Szukaj kamerzysty w Twoim mieście:
‹  lista aktualności

Najnowsze trendy wideofilmowania ślubnego. Co jest modne w 2016?

2016-06-19

Branża ślubna jest jedną z najszybciej rozwijających się, a w każdym sezonie proponuje nam coś nowego. Dotyczy to nie tylko sukien ślubnych, dekoracji, czy muzyki weselnej, ale także udokumentowania ślubu i wesela. Atrakcyjne video ślubne to wizytówka każdego ślubu. Jak sprawić, żeby było nie tylko ciekawe, ale też modne?

Choć pamiątka z wesela powinna być ponadczasowa, to nie da się ukryć, że wiele par chce nadążyć za najgorętszymi trendami. Dlatego takie osoby decydują się na wybór kamerzysty, który świetnie rozumie branżę wideofilmowania, jest z nią na bieżąco i dysponuje najnowocześniejszym sprzętem. Jaki film powinien zostać przygotowany w sezonie 2016, żeby para mogła czuć się usatysfakcjonowana?

 

Filmy ślubne kiedyś

Jeszcze kilka lat temu większość filmów ślubnych nie zachwycała. Były długie, słabej jakości i nie zawierały w sobie żadnych ciekawych dodatków. Obejrzenie takiego filmu w całości było męczarnią i rzadko udawało się komuś innemu niż najbardziej zainteresowanym. Niestety taki obraz filmu ślubnego pokutuje w umysłach wielu osób, co sprawia, że rezygnują one z zatrudnienia kamerzysty, nawet bez sprawdzenia oferty dostępnej na rynku. Uważają, że to niepotrzebny wydatek, który nie przyniesie żadnych korzyści. To wielka strata dla filmowców, bo mają mniej klientów, ale także dla samej młodej pary, która traci okazję na otrzymanie atrakcyjnego video, które stanie się piękną weselną pamiątką.

Filmy z wesela kiedyś i obecnie. Sprawdź!

 

Stare filmy ślubne

Filmy ślubne dawniej - wpis na forum goldenline.pl

 

Zmiany na lepsze

Już od kilku lat można obserwować, jak szybko i dynamicznie zmienia się branża wideofilmowania ślubnego. Wspomniane wcześniej długie nagrania to już przeszłość i większość kamerzystów nie ma ich nawet w swojej ofercie. Kilkugodzinne filmy zostały zastąpione przez krótsze (około godziny) i interesujące reportaże. Obecnie w filmie ślubnym znajdują się tylko te fragmentu ślubu i wesela, które są konieczne, a do tego ciekawe dodatki np. ujęcia z sesji plenerowej. Ciekawy wstęp i umiejętnie opowiedziana historia, a przy tym doskonale zmontowane fragmenty sprawiają, że video ślubne jest atrakcyjne i przyjemnie się je ogląda. Co więcej, taka forma nagrania powoduje, że zarówno młoda para, jak i jej bliscy chętnie wracają do filmu, a więc spełnia on ważną rolę, czyli jest prawdziwą pamiątką ślubu.

Jakie są nowoczesne filmy ślubne? Sprawdź!

 

Autor: Adam - kamerzysta ślubny z Katowic

 

Najmodniejsze filmy ślubne 2016

Zamiłowanie do krótszych form video, z wykorzystaniem najnowszych technologii przeważa także w sezonie 2016. Widzimy, że pary stawiają na atrakcyjność video i poszukują niestandardowych ujęć. Hitem filmów ślubnych są nagrania z dronów, którymi dysponuje coraz więcej kamerzystów. Coraz częściej pojawiają się także dynamiczne ujęcia z perspektywy młodej pary, nakręcone np. kamerkami GoProHero. Kamerzyści oraz pary w tym sezonie stawiają na dynamikę i różnorodność. Stąd filmy ślubne pokazują wiele często zmieniających się ujęć, najczęściej z odpowiednio dobranym podkładem muzycznym. Zauważalnym trendem jest także obfite korzystanie z efektów specjalnych, które mają uatrakcyjnić video, np. z filmu poklatkowego.

Prawdziwym hitem 2016 jest humorystyczne video ślubne!

 

Teledyski ślubne górą

Kolejnym ważnym trendem 2016 jest wykorzystywanie teledysków ślubnych. Choć ta forma video pojawiła się w branży już kilka lat temu, to widać, że jest coraz chętniej używana przez młode pary i kamerzystów. W tym sezonie teledysk będący skrótem reportażu to już standard, a większość filmowców wlicza go automatycznie w swoją ofertę. Pojawiają się za to nowe możliwości i coraz więcej par decyduje się na teledyski nakręcone w całości w plenerze. Także inne formy są coraz bardziej wykorzystywane. Prym wiodą multimedialne zaproszenia ślubne, podziękowania dla rodziców, a nawet życzenia od przyjaciół.

Jaka muzyka do teledysku ślubnego? Sprawdź!

Autor: Artur - kamerzysta ślubny z Gdańska

 

W branży wideofilmowania ślubnego, jak w każdej innej, trendy się zmieniają, a młode pary lgną do tego, co bardziej im się podoba. W dynamicznym i różnorodnym świecie, w którym teraz żyjemy, wygrywają krótsze nagrania np. teledyski ślubne, które nie zajmują dużo czasu, a sprawiają świetne wrażenie. Filmy ślubne 2016 są dokładnie takie, jak młode pary – eleganckie, ciekawe i dokładnie wiedzą czego chcą. I choć nie każdy musi się tej modzie podporządkować, to właśnie takie video ślubne będzie idealnym odzwierciedleniem swoich czasów.

 

Najlepsi kamerzyści ślubni!

Filmy i teledyski ślubne – Kraków

Tanio kamerzysta na ślub – Katowice

Atrakcyjne video ślubne – Łódź

Nagrania z wesel – Rzeszów

Kamerzysta ślubny do wynajęcia – Toruń

Dodaj komentarz – napisz co myślisz
    Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu obiektu.
    ‹  lista aktualności
    Wykonanie: DigiHex Systems