Wideofilmowanie i filmy ślubne
Szukaj kamerzysty w Twoim mieście:

Trendy na 2017 rok w filmach ślubnych

2017-02-23
Wybierając kamerzystę ślubnego często zwracamy uwagę nie tylko na koszt. Coraz częściej młode pary wymagają filmowca, który będzie nagrywał najwyższej jakości sprzętem, a przy okazji stworzy film, który będzie oryginalny i wyjątkowy. Obecnie ślubne wideo nie jest już nudnym, przydługim filmem sprzed lat. Kamerzyści starają się, by było to dzieło filmowe na miarę największych produkcji filmowych.

Długość filmów

Pamiętacie te wszystkie filmy ślubne z dawnych lat? Oglądając je często przewijaliśmy momenty, kiedy ludzie składają życzenia albo kiedy goście weselni siadają do stołów i konsumują posiłek. Można powiedzieć, że teraz kamerzysta ślubny robi to za nas. Oczywiście wiadomo, że składanie życzeń powinno się raczej znaleźć na filmie, ale obecnie widzimy je w wersji przyspieszonej i z szybką muzyczką w tle. Kamerzyści starają się robić mniej ujęć przy stole, a więcej w czasie zabaw i tańców. To niewątpliwie wpływa na przyjemność oglądania takich nagrań. Dzięki temu filmy nie trwają już 4 czy 5 godzin, a maksymalnie 1,5.

 

Kamerzysta-artysta-reżyser

Wymagania co do filmów ślubnych są coraz większe. Młode pary poszukują kamerzysty ślubnego, który nie tylko nagra film, ale także sprawi, że będzie on tworzył spójną całość. Film nie ma być przypadkowym zlepkiem wielu ująć - ma opowiadać historię. Młode pary doceniają przede wszystkim pomysłowych filmowców, którzy nie boją się przedstawiać swojej wizji, których pomysły są oryginalne i nietypowe. Dlatego obecnie królują filmy artystyczne - z muzyką i dodatkowymi efektami. Jeśli szukasz dobrego kamerzysty ślubnego z Krakowa, Katowic czy Warszawy, sprawdź ofertę na naszym portalu! 

kard z teledysku ślubnego - pani młoda zakłada suknie

kadr z filmu ślubnego Jakuba - kamerzysta ślubny Kraków

 

Teledyski ślubne

Moda na teledyski trwa już od kilku lat i wciąż się nie nudzi. Kilkuminutowe filmy z przygotowań i wesela są świetną formą wprowadzenia do filmu. Często umieszczane są na początku i końcu głównego nagrania. Właśnie takie klipy możemy zwykle oglądać w portfolio kamerzystów. Często ten kilkuminutowy teledysk przesądza o tym, czy wybierzemy danego filmowca. Ze względu na niewielką długość oraz rozmiar, klipy udostępniane są przez parę młodą w mediach społecznościowych, a także wręczane są gościom.

 

Same Day Edit

Ostatnio popularnością cieszą się filmy SDE (ang. Same Day Edit). Jak sama nazwa wskazuje, są to filmy montowane tego samego dnia. Zwykle zawierają one migawki z przygotowań czy ceremonii ślubnej, a także sesję narzeczeńską. Puszczane są już na weselu, żeby m. in. wszyscy goście mogli dowiedzieć się, jak para się zapoznała czy jak wyglądały przygotowania.

pierwszy taniec - fragment filmu ślubnego z Rzeszowa

fragment filmu ślubnego Kamila - kamerzysta ślubny z Rzeszowa

 

Filmy z humorem

Nowością jest wprowadzenie nieco humoru do filmów ślubnych. Wspominaliśmy już, że kamerzysta ślubny często stara się unikać ujęć gości przy stole. Niektórzy jednak wykorzystują takie momenty, by wprowadzić do nagrania trochę humoru. Widzimy więc rozmawiających gości, ale ich głosy podłożone są z różnych filmów. Zapewne nie raz widzieliście w telewizji "Sejmograf", gdzie politykom podkładane są zabawne komentarze. Na podobnej zasadzie działają właśnie takie ujęcia. Kamerzyści wybierają odpowiednie momenty i podkładają głos Kargula i Pawlaka, zabawne teksty z "Chłopaki nie płaczą" albo "Shreka". Pomysłowość nie zna granic.

 

Szczegółowe filmy wysokiej jakości

Filmy w jakości HD są już normą. Co ciekawe, coraz częściej wesele czy ślub filmowane są wysokiej klasy lustrzankami cyfrowymi. Taki sprzęt daje możliwość uzyskania dobrego jakościowo filmu, który często jest lepszy niż ten, kręcony standardową kamerą. Firmy zajmujące się nagrywaniem oferują także obsługę kilku kamerzystów. Dzięki temu możemy otrzymać dynamiczny film z kilku perspektyw.

pani młoda z mamą na teledysku ślubnym

kard z filmu ślubnego Karola - kamerzysta ślubny Wejherowo

 

Potrzebujesz kamerzysty ślubnego? Sprawdź usługodawców z naszej bazy:

kamerzyści ślubni z Opola,

kamerzyści ślubni z Katowic,

kamerzyści ślubni z Rzeszowa,

kamerzyści ślubni z Torunia,

kamerzyści ślubni z Radomia,

kamerzyści ślubni z Częstochowej,

kamerzyści ślubni z Zielonej Góry.

Dodaj komentarz – napisz co myślisz

    Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu obiektu.

    Poniżej baza kamerzystów ślubnych z największych miast:

    ‹  lista aktualności
    Wykonanie: DigiHex Systems