Wideofilmowanie i filmy ślubne
Szukaj kamerzysty w Twoim mieście:

Kamerzysta ślubny Bydgoszcz - koszty

2017-01-26
Każda para młoda pragnie, by ich najważniejszy dzień w życiu został odpowiednio uwieczniony. Dlatego tak wiele par decyduje się na profesjonalne usługi kamerzystów ślubnych. Ofert jest naprawdę dużo. Warto dużo wcześniej poświęcić trochę czasu, by wybrać najlepszego operatora.

Od czego zależy cena kamerzysty ślubnego?

Dla wielu par młodych ważne jest doświadczenie kamerzysty oraz profesjonalny sprzęt do nagrywania. Jednak za operatorów z długoletnim stażem czasami zapłacimy nawet 2000 zł więcej niż za początkującego filmowca. Ceny zależą także od zakresu usług - im więcej dodatkowych opcji, tym wyższe koszty usługi. Czasami warto rozejrzeć się za młodymi kamerzystami, którzy pomimo małego doświadczenia potrafią wyczarować naprawdę dobre filmy i to w dużo niższej cenie. Początkujący operatorzy często oferują również wiele dodatkowych usług w cenie standardowego pakietu u doświadczonych kamerzystów ślubnych.
 

Koszty własne kamerzysty ślubnego

Kamerzyści ślubni, prowadzący własną działalność gospodarczą, muszą miesięcznie wydawać 800 zł na składki w ZUS-ie. Dodatkowo każde zarobione 1000 zł łączy się z podatkiem w wysokości 230 zł do Urzędu Skarbowego. Wliczmy w to jeszcze długie godziny, spędzone na montażu filmów, spotkania z klientami, a także koszty paliwa, sprzętu, nośników i licencji na muzykę oraz programy do obróbki filmowej. Po odjęciu wszystkich kosztów można śmiało powiedzieć, że kamerzysta ślubny zarabia tylko ok. połowę kwoty, którą wydajemy na usługę filmowania.
 

para młoda wychodzi z kościoła w Bydgoszczy

kard z filmu ślubnego Romana - kamerzysta Bydgoszcz

 

Umowa z usługodawcą

Aby mieć gwarancję, że usługi zostaną wykonane terminowo i według naszych oczekiwań powinniśmy podpisać umowę z kamerzystą. W ten sposób zabezpieczymy się przed ewentualnymi zdarzeniami losowymi. Umowa powinna zawierać dane klienta i kamerzysty, a także szczegółowy opis usług, terminu realizacji i wszelkie zobowiązania obu stron.
 

Szczegółowe oferty kamerzystów z Bydgoszczy

Możemy śmiało powiedzieć, ze Bydgoszcz jest jednym z tańszych miast, pod względem propozycji kamerzystów. Większość ofert utrzymuje się w granicach 1500-1800 zł. Podstawowa oferta kamerzysty ślubnego zawiera materiał video z przygotowań pary młodej i błogosławieństwa, uroczystości w kościele lub urzędzie, wesela wraz z oczepinami do godziny 01:00. Ponadto w koszt standardowej usługi wlicza się także dojazd do 30 km, a także udostępnienie filmu na nośniku w postaci dwóch lub trzech zestawów płyt DVD i ewentualnie na płycie Blu-Ray lub pendrivie. Zakres cenowy pakietu podstawowego waha się od 1250 zł do ok. 5000 zł. Wśród tych najdroższych było jednak tylko kilka ofert.

Pakiet rozszerzony zawiera m. in. dodatkowego kamerzystę, fotografa, nowoczesne technologie (np. filmowanie z lotu ptaka przy pomocy drona czy użycie kranu kamerowego), teledyski, rejestrację poprawin czy dłuższe materiały filmowe. Za pakiet premium z fotografem i filmowaniem poprawin zapłacimy tylko 2700 zł! Najdroższe oferty z pakietem rozszerzonym będą nas kosztować nawet 8900 zł.
 

cennik kamerzystów ślubnych z Bydgoszczy

cennik kamerzystów ślubnych z Bydgoszczy 

 

Podsumowanie

 • W serwisie filmy-wesele.pl znajdziemy aż 93 oferty kamerzystów, co oznacza, że naprawdę jest w czym wybierać.
 • Najtańszy kamerzysta oferuje standardowe usługi w cenie 1250 zł, za najdroższego zapłacimy ok. 5000 zł.
 • Dodatkowe usługi to m.in. teledyski, nagrywanie za pomocą drona czy dłuższe materiały.

 

Kamerzyści ślubni z pozostałych regionów:

Kamerzysta ślubny Łódź – koszty

Kamerzysta ślubny Kraków - koszty

Kamerzysta ślubny Wrocław – koszty

Kamerzysta ślubny Kielce – koszty

Kamerzysta ślubny Lublin – koszty

Kamerzysta ślubny Poznań – koszty

Kamerzysta ślubny Toruń - koszty

 

 

Dodaj komentarz – napisz co myślisz

Ocena: 4 / 5 , głosów: 6
  Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu obiektu.

  Poniżej baza kamerzystów ślubnych z największych miast:

  ‹  lista aktualności
  Wykonanie: DigiHex Systems