Wideofilmowanie i filmy ślubne
Szukaj kamerzysty w Twoim mieście:

Kamerzysta ślubny Toruń - koszty

2017-01-26
Wybór odpowiedniego kamerzysty to jeden z ważniejszych elementów planowania naszego wesela. Warto nawet rok wcześniej przeszukać dostępne oferty, by wybrać najlepszą opcję. Wybór wcale nie jest łatwy. Oferty różnią się nie tylko cenami, ale także zakresem dostępnych usług czy używanym sprzętem.

Każdy profil kamerzysty prócz cennika i opisu usług, posiada także portfolio oraz wyszczególniony sprzęt, który używany jest przy pracy. Informacje mogą zawierać także czas trwania filmu czy rodzaj i ilość nośników, na których zostanie nagrane video. Dzięki temu szybko i wygodnie będziemy mogli znaleźć ofertę dostosowaną do naszych potrzeb i możliwości finansowych.

przysięga małżeńska pary młodej z Torunia

kard z teledysku ślubnego Tomasza - kamerzysta Toruń


 

Co wpływa na cenę usługi kamerzystów ślubnych z Torunia?

Najważniejszym czynnikiem, jaki wpływa na wysokość ceny usług, jest oczywiście doświadczenie. Kamerzysta, który ma za sobą kilka lat praktyki i używa do filmowania profesjonalnego sprzętu, jest dużo droższy niż osoby zaczynające przygodę z filmem. Czasem jednak warto zwrócić uwagę także na tych mniej doświadczonych kamerzystów. Mimo ich krótszego stażu możemy dostać bogatszy pakiet usług w tej samej cenie. Zwykle nagrania dłuższe niż 3,5 h lub filmowanie po godzinie 1.00 wiążą się również z wyższą ceną. Młodzi adepci sztuki filmowej odznaczają się także oryginalniejszymi pomysłami, które z pewnością spodobają się Młodej Parze.
 

Koszty własne kamerzysty ślubnego

Rzadko kiedy zdajemy sobie sprawę, że również sami kamerzyści muszą ponosić znaczne koszty, związane z utrzymaniem działalności. Każdy filmowiec płaci aż 800 zł miesięcznie za własną działalność gospodarczą. Ale to nie wszystko. Składki do urzędu skarbowego to prawie 25% zarabianych pieniędzy. Za każdy 1000 zł kamerzysta musi opłacić 230 zł podatku. Do tego dochodzą oczywiście koszty dojazdu do klienta, utrzymanie starego lub kupno nowego sprzętu, nośniki czy opłaty za licencję na profesjonalne programy do montażu filmów. Praca kamerzysty to także długie godziny, spędzone na realizacji materiału filmowego. Podliczając wszystkie koszty, poniesione przez filmowca, jego zysk to tylko połowa kwoty, którą otrzymuje za nagranie video.

 

cenny kamerzystów ślubnych z Torunia

zobacz bazę kamerzystów ślubnych z Torunia


 

Umowa na wykonanie usługi - dlaczego jest taka ważna?

Podpisanie umowy z kamerzystą daje nam gwarancję, że oferowane usługi będą wykonane tak, jak sobie zażyczyliśmy. Prócz dokładnych danych obu stron, w umowie powinien się także znaleźć koszt i opis usługi, a także data jej realizacji i wszystkie zobowiązana usługodawcy i usługobiorcy. Istotna jest również informacja, ubezpieczająca nas na wypadek ewentualnych zdarzeń losowych.
 

Kamerzyści ślubni w Toruniu - szczegółowe oferty

Podstawowa oferta kamerzysty ślubnego w Toruniu zawiera reportaż z przygotowań pary młodej i błogosławieństwa rodziców, filmowanie uroczystości w kościele lub urzędzie oraz materiał z zabawy weselnej do godziny 01:00. W koszty wliczany jest także dojazd do 30 km. Para młoda otrzymuje gotowe nagranie w postaci trzech płyt DVD (długość ok. 200 min). Za całość usługi zapłacimy od 1400 zł do 4000 zł. Wśród dodatkowych usług, jakie oferują nam kamerzyści, znajdziemy m. in. nowoczesne techniki filmowania (materiały w jakości FULLL HD, nagrywanie z lotu ptaka przy użyciu drona), możliwość wynajęcia fotografa ślubnego, materiał z podziękowania dla rodziców, teledysk, dojazd do 200 km czy dodatkowy operator. Za rozszerzony pakiet zapłacimy od 4200 zł do nawet 9000 zł.
 

ojciec prowadzi pannę młodą do ołtarza w Toruniu

kard z filmu ślubnego Adama - kamerzysta Toruń

Podsumowanie

 • Za najtańszą ofertę kamerzysty ślubnego w Toruniu zapłacimy tylko 1400 zł. Najdroższy filmowiec będzie nas kosztował ok. 4000 zł.
 • Na terenie Torunia i w jego okolicach znajdziemy 88 ofert kamerzystów ślubnych.
 • Wiele z tych ofert ma rozszerzony pakiet usług, w którym znajdziemy teledyski, podziękowania dla rodziców czy możliwość nagrywania z lotu ptaka przy użyciu drona.

 

Sprawdź ceny kamerzystów ślubnych w innych miastach:

Kamerzysta ślubny Gdańsk – koszty

Kamerzysta ślubny Lublin – koszty

Kamerzysta ślubny Opole - koszty

Kamerzysta ślubny Poznań – koszty

Kamerzysta ślubny Katowice – koszty

Kamerzysta ślubny Bydgoszcz - koszty

Kamerzysta ślubny Warszawa - koszty

Kamerzysta ślubny Kraków - koszty

 

 

Dodaj komentarz – napisz co myślisz

Ocena: 4 / 5 , głosów: 6
  Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu obiektu.

  Poniżej baza kamerzystów ślubnych z największych miast:

  ‹  lista aktualności
  Wykonanie: DigiHex Systems